دین و اندیشهفرهنگ عمومی

وضعیت معیشتی مبلغان و خطبا در دوره شیوع کرونا بسیار ناراحت کننده است

حجت الاسلام والمسلمین ادیب یزدی در جلسه جامعه مبلغین تهران:

آیپت چنل: نشست جامعه مبلغین تهران، امروز (پنج شنبه، ۱۸ تیرماه) در “حسینیه و موسسه خیریه زینبیه تهران”، با حضور جمعی از نمایندگان مراجع معظم تقلید و ائمه جماعات مساجد و استادان و طلاب حوزه علمیه تهران و با مدیریت حجت الاسلام و المسلمین “سید حسین موسوی اصفهانی” برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین “مرتضی ادیب یزدی” در “حسینیه و موسسه خیریه زینبیه تهران” با بیان اینکه برگزاری جلسات جامعه مبلغین تهران در زینبیه موجب عظمت بیشتر این تشکل حوزوی و علمی شد، گفت: تداوم برگزاری جلسات جامعه مبلغین تهران، موجب انسجام بیشتر مبلغان و خطبای دینی شده است.
این مبلغ دینی در ادامه با اشاره به وضعیت ناراحت کننده معیشتی روحانیون و طلاب در دوره شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: طرح این موضوع شاید موجب تعجب برخی از گروه های مردم شود ولی روزی نیست که شاهد گرفتاری های مالی این قشر نباشیم. وضعیت مبلغان و خطبای دینی، در این میان، ناراحت کننده تر است زیرا مجالس مذهبی و روضه ها از بهمن ماه ۱۳۹۸ تقریبا تعطیل شده است.
وی افزود: برگزاری جلسات جامعه مبلغین و با محوریت زینبیه تهران علاوه بر کمک رسانی به آحاد نیازمندان جامعه، می تواند موجب خدمت رسانی به روحانیون آبرومند شود، روحانیونی که در پی شیوع ویروس کرونا عملا از نظر معیشتی دچار تنگنا و مشکل شده اند.
ادیب یزدی در ادامه جلسه در “حسینیه و موسسه خیریه زینبیه” با بیان اینکه حضرت‌ محمد (ص) پیامبر اسلام فرموند “آنچه از یتیم شدن یتیم، بدتر است منقطع شدن از امام زمان (عج) است. برای ما محضر مبارک امام زمان ممکن‌ نیست و گاهی تکلیف خود را نمی دانیم. هرکس این شیعه منقطع از ما را در کنار خود بنشاند و او را هدایت و ارشاد کند و شریعت را به او تعلیم کند، همراه ما در رفیق اعلی است.” (منبع: کتاب احتجاج، اثر طبرسی).
وی در ادامه با بیان اینکه مردم ما متدین هستند وگرنه گاهی برخی اختلافات میان علما، می توانست موجب تضعف باورهای دینی مردم ما شود، اظهار کرد: انشالله خداوند به ما در ارشاد مردم و تحویل گرفتن جوانان و نرم خویی با آنان، توفیق دهد. نباید با جوانان حتی آن هایی که در ابتدا به ما بی ادبی می کنند، برخورد بدی داشت. خوش رویی و نرم خویی با مردم حتی با هتاکان و بی ادبان، سیره و سنت پیامبر مهربانی ها و اهل بیت معظم ایشان است.
انتشار: كوروش جم
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن