بورس

عرضه اولیه زر ماکارون دوباره کلید خورد

آیپت چنل: این هفته وعده مسئولین در زمینه افزایش تعداد عرضه اولیه ها محقق شد و شاهد دو عرضه اولیه در دو بازار بورس و فرابورس خواهیم بود. بعد از انتشار اطلاعیه عرضه اولیه “رافزا” در بازار دوم فرابورس اینبار اطلاعیه عرضه اولیه شرکت صنعتی زر ماکارون با نماد “غزر” منتشر شد.

این هفته وعده مسئولین در زمینه افزایش تعداد عرضه اولیه ها محقق شد و شاهد دو عرضه اولیه در دو بازار بورس و فرابورس خواهیم بود. بعد از انتشار اطلاعیه عرضه اولیه “رافزا” در بازار دوم فرابورس اینبار اطلاعیه عرضه اولیه شرکت صنعتی زر ماکارون با نماد “غزر” منتشر شد. بر اساس این اطلاعیه ۱۹۲ میلیون سهم از سهام این شرکت روز چهارشنبه ۲۵ تیرماه عرضه اولیه خواهد شد که از این تعداد ۱۶۰ میلیون سهم برای عرضه به عموم و ۳۲ میلیون سهم برای صندوق های سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است.

اما نکته مهم در این عرضه اولیه کاهش حدودا ۱۲ درصدی محدوده قیمت عرضه اولیه است. سهمیه در نظر گرفته شده در عرضه اولیه “غزر” برای هر نفر حداکثر ۱۵۰ سهم در بازه قیمتی ۳۷۷۵۰ تا ۳۹۷۵۰ ریال است. با توجه به این سهمیه حداکثر نقدینگی مورد نیاز حدود ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود که نسبت به مرتبه قبلی کاهش ۸۵ هزار تومانی دارد.

با توجه به ارزش ریالی بیشتر این عرضه اولیه احتمال افزایش مشارکت ها وجود دارد و در نتیجه با فرض مشارکت ۴٫۵ تا ۵ میلیون نفری به هر شخص حدودا ۳۲ تا ۳۵ سهم با ارزش ۱۲۷ تا ۱۴۰ هزار تومان خواهد رسید اما در صورت کاهش مشارکت به دلایل مختلف و مشارکت ۴ میلیون نفری این سهمیه  حدودا ۴۰ سهم با ارزش ۱۵۹ هزار تومان خواهد بود.

انتشار: کوروش جم

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن