بانکعلمی و فناوری

آشنایی با فیشینگ، روش ها و راهکارهای مقابله با آن

در قالب محتوای آموزشی امنیت اطلاعات از سوی بانک ملت ارایه شد:

آیپت چنل: بانک ملت، دومین محتوای آموزشی خود را در زمینه فرهنگ سازی امنیت اطلاعات با موضوع فیشینگ و در قالب موشن گرافیک منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، این موشن گرافیک با هدف هشداردادن به کاربران برای مراقبت از دام های مختلف هکرها و سواستفاده گران و جلوگیری از سرقت رفتن اطلاعات هویتی، بانکی و … آنان، منتشر شده است.
در این موشن گرافیک به تعریف فیشینگ و روش های مورد استفاده هکرها برای سرقت اطلاعات از جمله ایمیل، پیامک های جعلی، تماس های تلفنی و .. پرداخته شده است.
براین اساس، فیشینگ یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین روش های مورد استفاده هکرها برای سرقت اطلاعات افراد است، اطلاعات مختلفی که می تواند زمینه سوء استفاده های مختلفی از جمله برداشت غیرقانونی از حساب بانکی مشتریان باشد.
این موشن گرافیک که با همکاری ادارات کل امنیت اطلاعات و دفتر مدیریت و روابط عمومی طراحی و تولید شده است، دومین سری از مجموعه محتواهای آموزشی بانک ملت است که گروه هدف آن مشتریان و کارکنان بانک است.
این گزارش می افزاید بانک ملت در راستای صیانت از مشتریان و کارکنان خود محتواهای آموزشی مختلفی در زمینه امنیت اطلاعات منتشر کرده است که از آن جمله به مجموعه پنج قسمتی مهندسی اجتماعی می توان اشاره کرد.
استفاده های احتمالی کلاهبرداران و فیشرها (مهاجمان استفاده کننده از تکنیک فیشینگ) را محدود سازند چرا که براساس نظر کارشناسان امنیت اطلاعات، بهترین راه مقابله با فیشینگ، افزایش آگاهی است.
شایان گفتن است، این محتواهای آموزشی در رسانه های مختلف بانک ملت از جمله کانال آپارات و روبیکای این بانک در دسترس مخاطبان است.
برای دانلود موشن گرافیک”آشنایی با فیشینگ” بر روی عکس زیر کلیک کنید.

انتشار: كوروش جم

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن