تئاترهنری

خداحافظی نمایش «یه گازکوچولو» از تئاتر شهر/ آمار تماشاگران نمایش در دور دوم اجراها اعلام شد

جمعه 27 تیر ماه صورت گرفت؛

آیپت چنل: نمایش «یه گازکوچولو» به کارگردانی فقیهه سلطانی روز جمعه بیست و هفتم تیرماه در میان استقبال مخاطبان به اجرای خود پایان داد.

به گزارش واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاتر شهر، اجرای نمایش «یه گاز کوچولو» به نویسندگی فرزانه سهیلی، کارگردانی فقیهه سلطانی و  بازی گیلدا حمیدی ، شهروز دل افکار، افشین غیاثی، مهسا مهجور، نورا هاشمی روز جمعه بیست و هفتم تیرماه به اتمام رسید.

اجرای این اثر نمایش که از روز بیست و هشتم بهمن ماه سال ۱۳۹۸ در تالار سایه تئاتر شهر آغاز شد، روز چهارم اسفند ماه سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی تالارهای نمایشی ، متوقف شد، این در حالی بود که پس از اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر بازگشایی مجدد تالارهای نمایشی به شرط رعایت شیوه نامه های بهداشتی ، این نمایش، از روز سه شنبه دهم تیرماه سال ۱۳۹۹ بعد از چهار ماه وقفه با رعایت الزامات بهداشتی مربوط به سلامت تماشاگران بار دیگر در تالار سایه اجراهای خود را از سر گرفت.

در دور دوم اجراهای نمایش «یه گاز کوچولو» که با در نظرگرفتن ظرفیت پنجاه درصدی تالار سایه روی صحنه رفت  ۴۳۹ تماشاگر از این اثر نمایشی دیدن کردند.

بر اساس برنامه ریزی ها و مذاکرات انجام گرفته، طی هفته های گذشته  مجموعه تئاترشهر با گروه هایی که اجرای آثار نمایشی آنها از روزهای پایانی سال ۹۸ برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا متوقف شده بود وارد مذاکره شد تا در قالب اولویت اول اجراهای سال ۱۳۹۹ نمایش های خود را روی صحنه ببرند.

اجرای این اثر نمایشی در شرایطی میزبان مخاطبان بود که مدیریت مجموعه تئاتر شهرچندی پیش با انتشار شیوه نامه اجرایی و بهداشتی بازگشایی تالارهای نمایشی مجموعه تئاتر شهر پیرو دستور العمل ابلاغی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از انتشار اطلاعیه ستاد ملی مبارزه با کرونا ، هرگونه اجرای عمومی آثار نمایشی در این مجموعه با حضور تماشاگران و هنرمندان را منوط به اجرای دقیق این شیوه نامه دانست.

 این شیوه نامه مبتنی بر چند فصل تنظیم شده که طی آن ضمن بیان جزییاتی از پروتکل های بهداشتی موارد مربوط به حضور تماشاگران – هنرمندان – کارکنان و سایر مراجعه کنندگان به واحدهای مختلف ، نحوه برنامه ریزی اجراهای کنونی و نمایش های آینده تالارهای مختلف تئاتر شهر، شرایط پذیرش مخاطبان برای تماشای آثار نمایشی و پیش بینی برای ارائه خدمات مناسب تر مورد توجه قرار گرفته است.

انتشار: كوروش جم

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن