اقتصادیسینماهنرهای تجسمیهنری

دومین جشنواره مصورسازی کیفیت آبان ماه برگزار می شود

آیپت چنل: دومین جشنواره فیلم، عکس و کاریکاتور با موضوع کیفیت در آبان‌ماه برگزار می‌شود؛ این جشنواره توسط انجمن مدیریت کیفیت ایران با همراهی سازمان ملی استاندارد ایران، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و اتاق تهران در آبان‌ماه ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد.

به گزارش شبکه تلویزیونی رادیویی خبری ایران، دومین جشنواره فیلم، عکس و کاریکاتور با موضوع کیفیت برگزار می‌شود؛ هدف از برگزاری این جشنواره بهره‌برداری از خلاقیت جامعه هنری کشور در راستای ارتقای فرهنگ کیفیت، به وسیله پیوند کیفیت با هنر، همزمان در روز ملی کیفیت است. این جشنواره توسط انجمن مدیریت کیفیت ایران با همراهی سازمان ملی استاندارد ایران، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و اتاق تهران در آبان‌ماه ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد.

امیرحیدری، دبیر انجمن مدیریت کیفیت ایران درباره این جشنواره و اهداف این جشنواره پایگاه خبری اتاق ایران می‌گوید: در عصر ارتباطات کمتر حرکتی است که از چشم تیزبین رسانه‌ها و وسایل ارتباط جمعی دور مانده باشد؛ مخاطبان نیز بر ساس علاقه و سلیقه خود دست به انتخاب رسانهٔ مورد علاقه‌شان می‌زنند. اگرچه بمباران اطلاعات فرصت را برای تشخیص سره از ناسره محدود می‌کند، اما پیام مناسب و شاخص همیشه بر اذهان عمومی تأثیرگذار خواهد بود. پیام می‌تواند در قالب هنر نمود پیدا کند و این مسئله تأثیرگذاری و جذب مخاطب را افزایش می‌دهد و از سویی دیگر، این پیام هر چقدر با ظاهری آراسته‌تر و کوتاه‌تر بیان شود، مخاطبان بیشتری خواهد داشت و تأثیری افزون‌تر.

او می‌افزاید: نگاه دوربین به‌عنوان هنری بی‌بدیل همواره توانسته است کلمات فراوانی را در یک قاب تجمیع کند و جهان خارج از ذهن آدمی را به واسطه تصویر مشهود و قابل دستیابی نماید. هرگاه که بخواهیم اطلاعات زیادی را بدون نگارش به دیگران منتقل کنیم، بهترین راه ارائه یک عکس و یا تصویری متحرک از آن موضوع است، تا فرصتی بیشتر برای تثبیت تجربه لحظه‌ای فراهم کند که در شرایط معمول به سرعت می‌گذرد. از این رو، شناخت عکاسی و شاخه‌های گوناگون آن با توجه به گسترش و نیاز جامعه به علوم جدید و کاربردی مانند علوم تصویری، لازم و ضروری به نظر می‌رسد.

به‌گفته حیدری این جشنواره در برگیرنده فیلم‌های کوتاه تا سقف ۱۵ دقیقه‌ای، فیلمهای موبایلی ۱۰۰ ثانیه‌ای به همراه عکس و کاریکاتور با موضوع مصرف‌کننده، محیط‌زیست، کیفیت و خانواده، مدیریت، صنعت، آموزش خدمات درمانی و توسعه شهری و اجتماع در حوزه کیفیت را در سطح حرفه‌ای و آماتور به صورت عمومی شامل می‌شود.

هدف از برگزاری این جشنواره فیلم و عکس و کاریکاتور با موضوع کیفیت، فرهنگ‌سازی در جامعه، شناخت کیفیت و نمایش ابعاد آن به وسیله رسانه است.

علاقمندان می‌توانند آثار خود را تا پایان شهریور به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

انتشار: كوروش جم

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن