شهرداری و شورای شهر تهرانشهری

دستور حناچی برای احداث مرکز ایزوله بهشت زهرا(س) | نوسازی ناوگان آمبولانس‌های حمل متوفی

در آئین ۵۰ سالگی بهشت زهرا مطرح شد:

آیپت چنل: شهردار تهران همزمان با روزهای شیوع کرونا، دستور ساخت مرکز ایزوله بهشت زهرا(س) را داد و بودجه آن دیده و نقشه‌های آن آماده شده و در مرحله اجرا قرار دارد.

به گزارش همشهری آنلاین، پیروز حناچی شهردار تهران در آیینی به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس بهشت زهرا با قدردانی از فعالیت کارکنان این مجموعه گفت: کارمندان بهشت زهرا هر روز به مردمی که دچار مصیبت شده‌اند خدمات می‌دهند و در سخت‌ترین شرایط کشور و شهر تهران این سرویس‌ها قطع نشده و در موارد حاد محدود به حریم شهر تهران هم نبوده است. بیش از ۵۰ سال این خدمات ادامه داشته است.

حناچی ادامه داد: بهشت زهرا(س) یکی از منظم‌ترین و رضایت‌بخش‌ترین سازمان‌های شهرداری تهران بوده و نظرسنجی‌ها هم همین را نشان می‌دهد. از همه مهم‌تر اینکه مزین به عزیزانی است که پیش و پس از پیروزی انقلاب و در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیدند و امام راحل که این شهیدان را در دل خودش جای داده است.

سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) نیز در این آیین گفت: به مناسبت پنجاهمین سالگرد تأسیس بهشت زهرا(س) برنامه‌های متنوعی از جمله رونمایی از چند جلد کتاب و انتشار تمبر سراسری در نظر داشتیم؛ اما به علت شیوع کرونا لازم دیدیم که همه این مراسم‌ها لغو شود.

او افزود: بهشت زهرا سالیانه ۶۰ هزار متوفی را پذیرش می‌کند که یک پنجم ظرفیت کشور است. ۱۰ میلیون کیلومتر ناوگان حمل متوفی ما سالیانه در کشور راه می‌رود و پنج میلیون کیلومتر در شهر تهران مأموریت انجام می‌دهد. تا امروز بالغ بر یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در سایت بهشت زهرا(س) پذیرش شده‌اند. بهشت زهرا مدفن ۳۰ هزار شهید است که چهار هزار نفر آنها شهدای گمنام و ۲۵۰ شهید مدافع حرم هستند. دو هزار و ۵۰۰ نفر از مشاهیر، نام‌آوران و بزرگان این سرزمین در بهشت زهرا دفن هستند.

خال افزود: نوسازی کامل آمبولانس‌های شهر تهران و داخل بهشت زهرا(س)، بازسازی پنج آرامستان تاریخی شهر تهران، مکان‌یابی آرامستان‌های شهر تهران، بزرگترین هوشمندسازی تاریخ بهشت زهرا، افتتاح ورزشگاه، حل مشکل قطعه هنرمندان و شهدای مدافع حرم از جمله پروژه‌های اجرا شده در دوره جدید مدیریت شهری برای بهشت زهرا(س) بوده است.

او تأکید کرد: در تمام این ۵۰ سال بهشت زهرا(س) در کنار مردم ما بوده و شاه بیت این غزل، کرونا است. کرونا بازتعریف جدیدی از بحران در بهشت زهرا(س) است. در دوران کرونا، بهشت زهرا واقعا پوست می‌اندازد و به یک چالاکی عظیم بدل می شود. کرونا یک بحران بی‌سابقه و غیرقابل تصور بود و همچنان ادامه دارد. در همین ایام شهردار تهران دستور ساخت مرکز ایزوله بهشت زهرا(س) را داد و بودجه آن دیده و نقشه‌های آن آماده شده و در مرحله اجرا قرار دارد.

در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی، علی اشراقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود دعایی و احمد مسجدجامعی نیز حضور داشتند.

انتشار: صمد يوسفي

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن