بانککسب و کار

مديرعامل بانك صنعت ومعدن از افزايش ۱۰۰ درصدی تسهيلات اين بانك به شركت های دانش بنيان خبر داد

آیپت چنل: مديرعامل بانك صنعت و معدن اعلام داشت: تسهيلات اين بانك به شركت های دانش بنيان در سه ماهه نخست سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد ۱۰۰ درصدی برخوردار بوده است.

دكتر حسين مهري مديرعامل بانك صنعت و معدن در جلسه مرحله سوم حمایت از کسب ‌و کار‌های آسیب ‌دیده ناشی از شیوع ويروس کرونا ويژه شركت هاي دانش بنيان بزرگ و متوسط که صبح امروز ۲۹ تیرماه در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اظهار داشت: اين بانك بر اساس رسالت اجتماعي خود از سال ۹۷ پرداخت تسهيلات به شركتهاي دانش بنيان را در دستور كار قرار داده است.
مديرعامل بانك صنعت و معدن ادامه داد: در سال ۹۸ در مجموع ده هزار ميليارد و ۷۸۵ ميليون ريال به ۸۰ شركت دانش بنيان پرداخت شده و در سه ماهه نخست سال جاري نيز تسهيلاتي به ميزان ۲ هزار ميليارد و ۲۳۳ ميليون ريال به ۲۹ شركت دانش بنيان اعطا شده است.
وي افزود: در مجموع از سال ۹۷ تا پايان سه ماهه امسال تسهيلاتي بالغ بر ۱۹ هزار ميليارد و ۲۰۰ ميليون ريال به ۱۸۲ شركت دانش بنياني كه به بانك صنعت و معدن معرفي شده اند، تعلق گرفته و پرداخت شده است.
وي همچنين از امضاي تفاهم نامه همكاري با دانشگاه هاي اميركبير و صنعتي شريف در جهت حمايت از استارت آپ ها سخن گفت و بيان داشت: بانك صنعت و معدن به عنوان يك بانك تخصصي در حوزه توليد كشور همواره حامي و پشتيبان خوبي براي شركت هاي دانش بنيان بوده و درصدد هستيم تا همكاري با مراكز توليد علم و فناوري در اين زمينه را افزايش دهيم.
دكتر مهري تصريح كرد: از ابتداي شروع شيوع ويروس كرونا تاكنون نيز اين بانك تعامل مناسبي با شركت هاي فعال در زمينه توليد تجهيزات پزشكي و محصولات دارويي و بهداشتي داشته و ۶ هزار ميليارد و ۴۱۷ ميليون ريال به شركت هاي ياد شده پرداخت نموده است.

انتشار: زهرا سادات فاطمي

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن