تئاترهنری

پخش آنلاین «تئاتر کودک»آغاز شد/ نمی‌گذاریم چراغ تئاتر خاموش شود

مدیر تالار هنر خبر داد؛

آیپت چنل: مدیر تالار هنر اعلام کرد به منظور روشن نگه داشتن چراغ اجراهای تئاتر کودک و نوجوان و همچنین حمایت از گروه‌های تئاتری، پخش آنلاین تئاتر کودک از روز دوشنبه ۳۰ تیر آغاز می‌شود.

حسین مؤذن مدیر تالار هنر درباره وضعیت مخاطبان تئاترهای کودک و نوجوان در این سالن تئاتری که مختص این گروه سنی و خانواده‌های آن‌ها است، گفت: طبیعتاً بعد از چند ماه تعطیلی به دلیل شیوع ویروس کرونا، ترغیب مجدد خانواده‌ها به استقبال از آثاری که در تالار هنر به صحنه می‌رود، زمان‌بر است. البته تا قبل از اوج‌گیری مجدد شیوع کرونا، میزان حضور مخاطبان در تالار هنر جان گرفته بود، ولی متأسفانه شیوع مجدد کرونا تأثیر منفی در این زمینه داشت.

وی درباره وضعیت حمایت از اجراهای تئاتری تالار هنر با توجه به شرایط فعلی، یادآور شد: در حال حاضر ۲ نمایش در تالار هنر روی صحنه هستند که طبق قول مدیرکل هنرهای نمایشی قرار است کمک هزینه در نظر گرفته شده هر چه سریع‌تر به آن‌ها پرداخت شود.

مؤذن درباره راهکار دیگری که برای حمایت از گروه‌های تئاتر کودک و نوجوان تالار هنر در نظر گرفته شده، گفت: قرار است از روز دوشنبه ۳۰ تیر پخش آنلاین اجرای تئاتر کودک و نوجوان از طریق سایت تیوال آغاز شود. در حال حاضر اکانت تالار هنر فعال شده و مخاطبان می‌توانند با تهیه بلیت به صورت آنلاین تماشاگر اجرای تئاتر باشند. قرار است طبق برنامه‌ریزی مدنظر پخش آنلاین اجرای نمایش «افسانه پری دریایی» که ساعت ۲۰ در تالار هنر روی صحنه می‌رود، برای مخاطبان انجام شود.

وی تأکید کرد: ما به هر راه و طریقی تلاش می‌کنیم تا چراغ تئاتر و سالن‌های تئاتر خاموش نشود.

مؤذن در بخش دیگری از سخنان خود متذکر شد: اگر تعطیلی‌ها و شرایط کرونایی تا پایان سال جاری ادامه پیدا کند، شرایط برای تئاتر ایران در سال ۱۴۰۰ بسیار سخت‌تر خواهد شد زیرا ذائقه‌ها به سرعت تغییر می‌کند و در سال ۱۴۰۰ امکان جذب مجدد مخاطبانی که با سالن‌های تئاتر قهر کرده‌اند، به راحتی فراهم نخواهد شد. هنرمندان، رسانه‌ها و از همه مهم‌تر دولت باید تلاش کنند تا این اتفاق برای تئاتر ایران رخ ندهد.

مدیر تالار هنر با بیان اینکه این تالار نه تنها از اجراهای تئاتری بلکه پخش آنلاین اجرای تئاتر نیز درصدی کسر نمی‌کند، تصریح کرد: تنها سایت تیوال و شرکتی که تصویربرداری و ارتباط تصویری با این پلتفرم را فراهم می‌کند طبق قراردادی که با گروه منعقد کرده‌اند درصد کسر می‌کنند. تمام تلاش ما در تالار هنر بر این است که چراغ تئاتر خاموش نشود و آن را روشن نگه داریم.

انتشار: كوروش جم

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن