حقوق و قضاییصنعت٬ معدن و تجارت

افزایش حدود ۱۵ درصدی نظارت‌ها بر بازار در ۴ ماهه امسال

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی اعلام کرد:

آیپت چنل: معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در حاشیه چهارمین نشست شورای نظارت و رصد بازار در گفتگو با خبرنگاران، بیان کرد: نظارت‌ها بر بازار در ۴ ماهه ۱۳۹۹ نسبت به ۴ ماهه ۱۳۹۸ حدود ۱۵ درصد افزایش داشته است.

به گزارش شاتا، جمال انصاری با بیان این مطلب، افزود: اعداد و آمار کلی سازمان تعزیرات حکومتی در کنار سازمان های مرتبط مانند سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، اتحادیه ها، اصناف و مراجع قضایی نشان می دهد که علیرغم محدویت های به وجود آمده بر اثر شیوع بیماری کرونا برای نظارت‌های فیزیکی در بازار اما حدود ۱۵ درصد در همین ۴ ماهه امسال نظارت‌ها ارتقاء یافته است.

وی تصریح کرد: رویکرد سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در حوزه نظارت، کنترل و برخوردهای تشدیدی از حدود دو سال و نیم گذشته همواره تداوم داشته است و اقتضای شرایط فعلی به واسطه شیوع کرونا می طلبد که نظارت ها میدانی تر و مبتنی بر مطالبات مردم باشد.

افزایش ۴ برابری برخورد با جرایم و تخلفات بازار

معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در ادامه گفت: در همین شرایط در زمینه برخورد با جرایم و تخلفات حوزه بازار با تمرکز بر احتکار، عدم اعلام موجودی و اختفای کالا در ۴ ماهه امسال حدود ۲۰ برابر نسبت به چهار ماهه ۱۳۹۸ افزایش داشته ایم که نشانگر عزم جدی سازمان تعزیرات حکومتی در حوزه مداخله و نظارت بر بازار است.

انتشار: زهرا سادات فاطمي

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن