شعر و داستانکانون پرورش فکری٬ کودکان و نوجوانان

دو فصلنامه «طرح نو» منتشر شد

با محتوای طرح‌های خلاق مربیان کانون پرورش فکری؛

آیپت چنل: دو فصلنامه‌ «طرح نو» گزیده‌ای از بهترین طرح‌های اجرا شده ‌در بخش کارگاه‌های ادبی خلاق در مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون؛ این طرح‌ها حاصل تلاش‌ کارشناسان و مربیان ادبی در زمینه‌ نوشتن خلاق، شعر و داستان است و هر شش ماه یک بار منتشر می‌شود.

بر همین اساس، مجموعه‌ی پیش رو مربوط به پاییز و زمستان ۱۳۹۸ بوده که در دو جلد تدوین شده است.

گزینش و تحلیل طرح‌های این مجموعه‌ به کوشش کارشناسان مدیریت مرکز آفرینش‌های ادبی کانون پرورش فکری صورت گرفته است.

این دو فصلنامه مقدمه، حرف اول، شیوه‌ی اجرای طرح‌ها، نمونه آثار اعضا، نقد و تحلیل کارشناسی روی طرح مورد نظر را دربر می‌گیرد.

طرح‌های موفق مربیان ادبی در سال‌های دهه هشتاد به صورت فصلنامه و با عنوان «طرحهای برگزیده» منتشر می‌شد و از سال ۱۳۹۴ در قالب دوفصل‌نامه و با عنوان جدید «طرح نو» منتشر و به مراکز فرهنگی ارسال می‌شود.

بر اساس این خبر، تاکنون ۲۰ جلد از طرح‌های ادبی خلاق تدوین شده است.

بخش کارگاه‌های ادبی خلاق، نزدیک به ۳۵ سال است که در مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری سراسر کشور به آموزش‌ حضوری و تخصصی کودکان و نوجوانان در زمینه‌ی نوشتن خلاق، شعر و داستان می‌پردازد.

کارگاه‌های ادبی خلاق، با کشف و شکوفایی استعدادهای ادبی اعضا در زمینه شعر و داستان، مقدمه و زمینه‌سازی حضور اعضای مستعد در انجمن‌های شعر و داستان آفرینش را فراهم می‌کند.

یادآوری می‌شود در حال حاضر حدود ۳۴۰ مربی ادبی در کارگاه‌های ادبی خلاق کشور فعالیت دارند.

زهرا سادات فاطمي

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن