دولتطبیعت و محیط زیست

باید با توسعه پایدار، برای مردم اشتغال و رفاه ایجاد کنیم

آیپت چنل: رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت : تا زمانی که اشتغال و رفاه نباشد، محیط زیست کشور حفظ نخواهد شد و باید با توسعه پایدار، برای مردم اشتغال و رفاه ایجاد کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، عیسی کلانتری، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در نشست مدیران ارشد سازمان حفاظت محیط زیست، با معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه متوسط دریافتی محیط بانان سازمان محیط زیست، در سه سال گذشته ۲/۵ برابر شده است، تاکید کرد:تجهیزات فعلی کفاف حجم فعالیت‌های محیط بانان را نمی‌دهند.

وی با اشاره به اینکه پروژه های ارزیابی در حال حاضر ۴۵روزه انجام می‌شود، اظهار داشت: تا زمانی که اشتغال و رفاه نباشد، محیط زیست کشور حفظ نخواهد شد و باید با توسعه پایدار، برای مردم اشتغال و رفاه ایجاد کنیم.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه ما در چند دهه گذشته به حقوق نسل‌های بعدی تجاوز کردیم، گفت: مساله اصلی محیط زیست کشور، آب است. میزان تبخیر در کشور ما از متوسط تبخیر جهانی بیشتر است و میزان بارش هم از متوسط بارش جهانی کمتر است.

وی ادامه داد: در وزارت نیرو، فقط بهره‌برداری و فروش آب مطرح بوده است.

کلانتری با تاکید بر اینکه نباید در همه بخش ها قربانی اول محیط زیست باشد ، تصریح کرد: محیط زیست، محیط امروز و فرداست که ما باید از آن پاسداری کنیم.

انتشار: صمد يوسفي

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن