صدا و سیماکانال تلویزیوننظامی و دفاعی

بررسی ۱۰ فیلم برتر دفاع مقدس در شبکه یک

آیپت چنل: ۱۰ فیلم برتر فیلم دفاع مقدس که در دوران دفاع مقدس و پس از آن ساخته و پخش شده است، در برنامه «مهمات» شبکه یک سیما بررسی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در هشتمین قسمت از مجموعه برنامه «مهمات»، فیلم‎های «پرواز درشب»، «کانی مانگا»، «دیده‎بان»، «افق»، «هور در آتش»، «بوی پیراهن یوسف»، «لیلی بامن است»، «سفر به چزابه»، «عقاب‌ها» و «آژانس شیشه‎ای» از لحاظ محتوایی و میزان استقبال مردم بررسی می‌شود.
در ادامه این برنامه که امروز چهارشنبه اول مرداد، ساعت ۵۵ : ۱۷،پخش می‌شود، عملیات مهم و بی‎نظیر اچ ۳ که در آن ۱۴۰ فروند از بمب افکن‌های نیروی هوایی، اکثر پایگاه‎های هوایی عراق را بمباران کردند، با حضور امیر سرتیپ دوم خلبان سیاوش مشیری بازخوانی خواهد شد.
روایت زندگی و سرگذشت عجیب شهادت شهید مجید فریدفر، از دیگر بخش‎های برنامه این هفته «مهمات» است، در این برنامه بینندگان با شهید فریدفر که در کودکی همبازی یکی از مشهورترین خوانندگان لس‌آنجلسی در فیلم «مراد و لیلا» بود، اما مسیر زندگی‌اش را تغییر داد و به فلسطین، سوریه و در آخر آبادان رفت، آشنا می‌شوند.
مجله تصویری «مهمات» به کارگردانی سید احمد موسویان و سید صادق شهربانویی سعی دارد با شیوه‎ای نو و نگاهی تحلیلی، دفاع مقدس مردم ایران را از جنبه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به نسل چهارم انقلاب معرفی کند.
این برنامه که با اجرای آقایان صمدی، زین‎العابدین تقی پور، شهبازی و سیدهادی موسوی تقدیم بینندگان می‌شود دارای بخش‎های متعددی است که بررسی عملیات‎های مهم، روایت مهمان، معرفی شهدای خاص، پدیدار شناسی فرهنگی، قصه خوانی، ناشنیده‌ها، تصاویری از پشت جبهه و تاپ ۱۰ از جمله این بخش‎ها است.
مجموعه برنامه «مهمات» کاری از گروه تلویزیونی بسیج صداوسیماست که به تهیه‎کنندگی سید احمد موسویان در ۲۶ قسمت ۵۵ دقیقه‎ای ساخته شده است و چهارشنبه‌ها ساعت ۴۵ : ۱۷ از شبکه یک پخش می‌شود.

انتشار: صمد يوسفي

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن