تكنولوژی موبايل

چشم انداز سامسونگ برای هدایت آینده صنعت موبایل از زبان مدیرعامل بخش موبایل

آیپت چنل: از زمانی که ۶ ماه پیش هدایت سامسونگ موبایل را برعهده گرفتم، خیلی چیزها تغییر کرده است. چیزهایی که زمانی عادی بودند، مثل رفتن به دیدار یک دوست یا غذا خوردن بیرون از خانه، اکنون فوق‌العاده به نظر می‌رسد.

من این عصر جدید را «نُرم جدید» می‌نامم و معتقدم فناوری و به ویژه فناوری موبایل، نقش حیاتی در آن خواهد داشت. تنها در عرض چند ماه، شاهد بودیم که زندگی‌مان به شکل غیرقابل تصوری تغییر کرد. آموزش از راه دور، ورزش در خانه، کنسرت‌های آنلاین و خیلی موارد دیگر همه بر بستر فناوری موبایل امکان ظهور پیدا کردند.

ما به عنوان یکی از رهبران صنعت فناوری، مسئولیتی ویژه و البته بسیار فوری، برای کمک به جامعه و در ادامه حرکت رو به جلویش برعهده داریم. یعنی بسیاری روی ما حساب می‌کنند تا روش‌هایی نوین برای کار و ارتباط با دیگران برایشان فراهم کنیم.

در مراسم Galaxy Unpack تابستان امسال ما پنج دستگاه جدید معرفی خواهیم کرد. این دستگاه‌ها نشان دهنده چشم انداز ما برای تبدیل شدن به ابداع کننده تجربه‌های موبایلی جدید است که بتواند در هر جایی که می رویم، جریانی مداوم و بدون شکل را حفظ کند. در هر جایی که باشید، داخل خانه یا بیرون و در حال انجام هرچیزی، کار یا بازی، این دستگاه‌ها قدرت و کارآمدی روان را با هم ترکیب خواهند کرد. در عصر «نُرم جدید» با در اختیار داشتن این ابزارها، این قدرت در اختیارتان خواهد بود تا زندگی‌تان را به کامل‌ترین شکل ممکن تجربه کنید.

من در روند تعریف آینده بخش موبایل سامسونگ میخواهم اولویت‌های خودم را با شما در میان بگذارم. اولویت‌هایی آینده‌نگر و متهورانه که البته خصوصیات همیشگی سامسونگ هم بوده‌اند. می خواهیم بجای آنکه محافظه‌کارانه عمل کنیم، ریسک کنیم و سریعتر پیش برویم. بجای اینکه منتظر دیگران بمانیم، ما جهت را برای بقیه در ین صنعت مشخص کنیم. حتی در دوران سخت کنونی، من میدانم که این ستون‌ها می‌توانند تمرکز ما را دقیقا همانجایی که باید باشید، یعنی روی نقاط مشترک‌مان، نگه دارد.

نوآوری‌های معنادار

ما در سامسونگ از تک‌ تک نوآوری‌هایمان یک هدف واضح داریم: زندگی‌تان را ساده‌تر و بهتر کنیم. در زمانه‌ای که همه‌گیری، محدودیت‌های زیادی روی همه ایجاد کرده است، فناوری پلی به دنیای بزرگتر خواهد بود. دستگاه‌های موبایل به تنها راه بسیاری از افراد، برای کار از خانه و حفظ ارتباط‍شان تبدیل شده است، یعنی به مسیر واقعی زندگی این افراد تبدیل شده است.

در ۶ ماه گذشته، ما سرمایه‌گذاری هنگفتی در بخش تحقیق و توسعه انجام داده و خط تولیدمان را بسیار تقویت کرده‌ایم. راهکارهای جدیدی را در بازه زمانی بی‌سابقه‌ای در حوزه‌های بهبود فناوری تماس تصویری خلق شده که به کارمندان خط مقدم مقابله با همه گیری کمک‌ می‌کند تا ایمنی‌شان را در سر کار حفظ کنند.

این «نُرم جدید» دوره‌ای از نوآوری‌های متهورانه‌تر خواهد بود. ما فناوری‌های موبایلی را خواهیم ساخت که شخصی‌تر، هوشمندتر، مفیدتر و امن‌تر باشند. ما محصولات تحول‌سازی مانند گوشی‌های تاشوی خودمان را عرضه خواهیم کرد که در این صنعت اولین هستند. از آنجایی که ما انواع دستگاه‌های گلکسی ۵G را بصورت گسترده‌تری عرضه خواهیم کرد، این فناوری هم تجربه‌هایی را ممکن خواهد کرد که حتی تصورش را هم نمی‌توانیم بکنیم.

از گوشی‌های تاشو تا ۵G ما محصولاتی فوق‌العاده در مسیرمان داریم که برخی از آنها را به زودی به نمایش خواهیم گذاشت. اما من در عین حال هیجان زده‌ام که چطور مردم از این فناوری‌ها برای تغییر زندگیشان استفاده خواهند کرد. زیرا تنها در این صورت است که معنادار بودن آن نوآوری واقعیت پیدا خواهد کرد.

همکاری شفاف

قدرت کارگروهی از فعالیت تنها، بیشتر است. در ماه‌های گذشته بارها صحت این گفته به من ثابت شده است. داستان انسان‌های بسیاری که برای کمک به همدیگر گرد هم جمع می‌شوند و به شکل باورنکردنی یکدیگر را ارتقا داده و صحت این سخن را ثابت کرده‌اند که جمع همیشه بزرگتر از مجموعه اجزای آن است.

من به شکلی جدید به قدرت شبکه بسیار گسترده شرکای سامسونگ اعتقاد پیدا کرده‌ام. ما همیشه به کار در کنار هم اعتقاد داشته‌ایم تا بتوانیم تجربه‌هایی نو برای مشتریان‌مان خلق کنیم.

همکاری ما با گوگل، مایکروسافت، نتفلیکس و اسپاتیفای را در نظر بگیرید. ما برای بهینه کردن تماس ویدیویی با گوگل همکاری کردیم تا کاربران‌مان بتوانند راحت‌تر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. ما همچنین مشارکت خودمان را با مایکروسافت روی گوشی‌های هوشمند گلکسی و کامپیوترهای ویندوزی توسعه دادیم تا بتوانید پیام‌ها، عکس‌ها و قرارهای تقویمی را بصورت آنی به دیگران به اشتراک بگذارید. این همکاری‌ها ادامه پیدا خواهد کرد و با همکاری ما با Xbox به حوزه بازی هم کشیده خواهد شد.

ما همچنین به قدرت مشارکت اعتقاد داریم زیرا می خواهیم همه، از جمله توسعه‌دهندگان استارت‌آپی و جوامع محلی، فرصت رسیدن به رویاهایشان را داشته باشند. برنامه حمایت از استارت‌آپ‌ها موسوم به C-Lab و سامسونگ NEXT تنها چند نمونه از روش‌هایی هستند که ما به کارآفرینان داخل و خارج از شرکت خودمان در مسیر ایجاد، رشد و بزرگ شدن کسب‌وکارشان کمک می‌کنیم.

ما در سامسونگ همچنان به ارائه بهترین ایده‌ها به بازار از سوی هر کسی که باشد، ادامه خواهیم داد زیرا معتقدیم واقعا در کنار هم قوی‌تر هستیم.

چابکی فعالیت

در دنیای امروز که با سرعتی بالا در حال تغییر است، چابکی یک قابلیت بسیار مهم است. روند بسیار پرفشار چالش‌هایی که واقعیت کنونی بر ما تحمیل کرده باعث شده تا نیاز به چابکی در عملیات بسیار پراهمیت‌تر شود: توانایی اولویت‌بندی منابع و کارآمد بودن و همزمان توانایی پیش‌بینی روندها و اقدام راسخ برای آینده. این همه‌گیری امتحانی دشوار بود برای آنکه بتوانیم با سرعت زیاد تغییر کرده و از جوامع محلی خودمان، شرکایمان و کارمندان‌مان حفاظت کرده و در عین حال شفافیت عملیات آینده‌مان را هم تقویت کنیم.

این چابکی همان چیزی است که به ما امکان داد تا ابزارهایی قدرتمند با تجربه‌ای متفاوت ایجاد کنیم که در مراسم Galaxy Unpack معرفی خواهند شد. ما خواست و نیاز مردم به یک ابزار بهینه شده را دیدیم که بتوانند برای کار، بازی و انجام کارهای متفاوت از آن در سبک‌های مختلف زندگی استفاده کنند. تعهد ما به نوآوری، در کنار چابکی ما در فعالیت به این معنی است که می توانیم تجربه موبایلی را بصورتی کامل متحول کنیم.

چابکی عملیاتی همچنین به تغییراتی بنیادین در عرضه تجربه موبایلی از سوی ما منجر شد که شما می توانید کاملا به آن اعتماد کنید. از آنجا که حفاظت از مشتریان اولویت اول ماست، ما در تک تک لایه‌های دستگاه‌هایی که ساخته‌ایم، از چیپ پردازنده تا اپلیکیشن‌های آن، امنیت را ایجاد کرده‌ایم. امروز بسیار مفتخریم که پلتفرم امنیتی ناکس ما که امنیتی در سطح تدافعی داشته و در این صنعت پیشرو است، توانسته از بیش از یک میلیارد مشتری در سراسر جهان حفاظت کند.

آینده نوآوری در موبایل

در تابستان امسال، این سه اولویت راهبردی، مسیر سامسونگ موبایل را در عصر «نُرم جدید» و پس از آن مشخص خواهد کرد. بر اساس همین اولویت‌ها خودمان را بازسازی خواهیم کرد تا چشم انداز ارائه یک تجربه کاربری نوآور را برای تعداد بیشتری از مردم در سراسر جهان به واقعیت تبدیل کنیم.

ما به توسعه اکوسیستم گلکسی و ارائه تجربه‌هایی ادامه خواهیم داد که به شما کمک خواهند کرد تا با تعداد دستگاه‌هایی کمتر، کارهایی بیشتر انجام داده و دقیقا روی چیزی که برای‌تان مهم است تمرکز کنید. حرف آخر اینکه، مسئله اصلی آن است که شما در مرکز همه تجربه‌های گلکسی ما قرار گرفته و بتوانید زندگی را به کامل‌ترین شکل ممکن تجربه کنید.

می‌توانید خودتان مشاهده کنید که در مراسم Galaxy Unpack در روز ۵ آگوست چه محصولاتی را ارائه خواهیم کرد. برای اولین بار ما این مراسم را بصورت زنده از کره‌جنوبی پخش خواهیم کرد که قرار است یک تجربه مجازی هیجان‌انگیز باشد. منتظر اشتراک‌گذاری این تجربه با شما هستیم!

درباره شرکت سامسونگ الکترونیکس

سامسونگ الكترونيكس الهام‌بخش دنیا است و آينده را با ايده‌های نو و فناوري‌هاي خلاقانه و کاربردی اش شكل مي‌دهد. حاصل خلاقیت و نوآوری بی‌وقفه سامسونگ، دگرگونی و ارائه تعریفی نوین در دنیای تلویزیون ها، گوشی های هوشمند، دستگاه‌های پوشیدنی، تبلت ها، دوربین‌ ها، لوازم دیجیتال، تجهیزات پزشکی، سیستم‌های شبکه و قطعات نیمه‌رسانا و نمایشگرهای حرفه‌ای است. برای اطلاعات بیشتر و دریافت آخرین اخبار، می‌توانید به وب‌سایت http://news.samsung.com  مراجعه کنید.

انتشار: كوروش جم

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن