صدا و سیماکانال تلویزیوننفت و انرژی

کارنامه‌ نفت‌ و گاز جهاد دانشگاهی روی میز «+چرخ»

آیپت چنل: دوازدهمین قسمت ویژه‌برنامه‌ «+چرخ» چهارشنبه اول مرداد، با بررسی دستاوردهای جهاد دانشگاهی در صنعت نفت و گاز روی آنتن شبکه‌ چهار می‌رود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در این قسمت از برنامه‌ «+چرخ»، حافظ آهی به‌عنوان مجری-کارشناس با دکتر محسن مردانی، معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی صنعتی شریف گفت‌وگو می‎کند.
نصب و بهره‌برداری از طراحی و ساخت اولین بازوی بارگیری نفت در جزیره خارک، راه‌اندازی خط تولید مته‌های حفاری سه دندانه‌ای، طراحی و ساخت ماشین بازیافت و زیست پالایی پسماند‌های نفتی، راه‌اندازی اولیه‌ دومین دکل ۲۰۰۰ اسب ساخت داخل تحویل شده به شرکت ملی حفاری، اتمام موفقیت‌آمیز پروژه کسب دانش فنی طراحی و ساخت کارخانجات نمک‌زدایی با ساخت پایلوت ۲۵ بشکه در روز، اتمام پروژه کسب دانش فنی تولید کربن فعال از قیر طبیعی، دستیابی به فناوری ساخت جرم‌های ویژه‌ی نسوز با کاربرد در صنعت پتروشیمی و … از جمله‌ دستاوردهای جهاد دانشگاهی در صنعت نفت و گاز در سال‌های گذشته هستند.
در بخش دیگری از «+چرخ» محمود حاج‌زمان، روزنامه‌نگار علم، به بهانه‌ بیستمین سالگرد کشف تاو نوترینو، مباحث مربوط به ذرات بنیادی را بررسی می‌کند. تاو نوترینو یکی از ذرات بنیادی زیر اتمی است که بار الکتریکی ندارد.
مجله تصویری «+چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ زندگی را با تمرکز بر تحولات علمی درباره‌ ویروس کرونا و با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند.
«+چرخ» چهار روز در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۱۹ به‌صورت زنده و به مدت ۴۵ دقیقه از شبکه‌ی چهار سیما پخش می‌شود. مجری «+چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «+چرخ» را بر عهده دارند.

انتشار: صمد يوسفي

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن