کانون پرورش فکری٬ کودکان و نوجوانان

استقبال از دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های مجازی کانون

بیش از 600 کارگاه مجازی جدید تشکیل شد؛

آیپت چنل: کودکان و نوجوانان از برگزاری بیش از ۶۰۰ کارگاه و دوره‌ آموزشی مجازیِ جدید کانون پرورش فکری در سراسر کشور استقبال کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، با شیوع بیماری کرونا در کشور و محدودیت‌هایی که برای اوقات فراغت تابستان کودکان و نوجوانان به وجود آمد، مرحله نخست سامانه مرکز مجازی کانون با هدف دسترسی آسان خانواده‌های ایرانی و فارسی‌زبانان دنیا راه‌اندازی شد.

کارگاه‌ها و دوره‌هایی در سه سطحِ بدون محدودیت زمان، کارگاه‌های برخط کشوری و دوره‌های برخط استانی برای کودکان و نوجوانان تدارک دیده شد.

بر اساس این خبر، کودکان و نوجوانان با عضویت در پایگاه مجازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نشانیkpf.ir  از این کارگاه‌ها بهره‌مند شدند.

در مجموع ۶۱۲ کارگاه تشکیل شد که از این میان، ۷ کارگاه بدون محدودیت زمان، ۳۹ کارگاهِ برخط کشوری و ۵۶۶ کارگاهِ برخط استانی در حال برگزاری است.

بر همین اساس، ساخت‌ عروسک‌های نمایشی، عروسک‌سازی با استفاده از دورریختنی‌ها، عکاسی، قصه‌گویی، داستان‌نویسی، اریگامی و خوشنویسی تحریری از جمله کارگاه‌های بدون محدودیت زمان هستند.

مهارت‌های ارتباطی و تمرین خوب زندگی کردن تا انواع زیر مجموعه‌های هنرهای تجسمی، نمایش و تئاتر، شعر و داستان‌نویسی، پویانمایی، فیلم‌سازی، قصه‌گویی (فن بیان، زبان بدن، پرورش و پردازش متن)، عکاسی، نجوم، زیست‌شناسی، کاردستی، سفلژ و… نیز از جمله کارگاه‌های برخط به شمار می‌روند.

یادآوری می‌شود در کانون پرورش فکری سراسر کشور نیز کارگاه‌های فرهنگی، ادبی و هنری با استقبال مواجه شده و در حال برگزاری است.

زهرا سادات فاطمي

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن