کانون پرورش فکری٬ کودکان و نوجوانانکتاب

انتشار ۱۴ کتاب بریل از نویسندگان برجسته در کانون

برای کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه انجام شد؛

آیپت چنل: ۱۴ عنوان کتاب‌ بریل جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به دست مخاطبان سراسر کشور رسید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، کودکان و نوجوانان نابینا می‌توانند این آثار را در قالب ۹ کتاب بریل مطالعه کنند.

بر این اساس مجموعه شعر کودک (جلد اول) مشتمل بر دو اثر است. کتاب‌های «دو تا سیب شیرین» سروده‌ی خاتون حسینی و «خدا چه مهربان است» اثری از آکی کو کاگه یاما در این مجموعه به دست مخاطبان رسیده است.

در دومین جلد مجموعه شعر کودک کتاب «چتری از گلبرگ‌ها» سروده‌ی افسانه شعبان‌نژاد، کتاب «کلاغ زرد» اثر ناصر کشاوز و «کتاب سگی بود، جنگلی بود» سروده مصطفی رحماندوست خواندنی شده است.

«آدم کوچولوی گرسنه» نوشته‌ی پیردلی، «کلوچه‌های خدا» و «امین‌ترین دوست» نوشته‌ی کلر ژوبرت، «بازی با انگشت‌ها» اثر مصطفی رحماندوست و «داستان قلقلک» اثر سپیده خلیلی دیگر کتاب‌های بخش کودک‌اند که به خط بریل منتشر شده‌ است.

همچنین در این مجموعه کتاب «خورشید کالسکه‌سوار» نوشته‌ حسین بکایی به چشم می‌خورد که کتابی علمی است.

علاقه‌مندان شعر نوجوان نیز در یک مجموعه می‌توانند کتاب‌های «در سکوت ماسه‌ها» سروده‌ی کمال شفیعی، «خداحافظی در خیابان پاییز» اثر مریم اسلامی و «کمی انسانم و بسیار گنجشک» اثر سیدحبیب نظاری را مطالعه کنند.

علاقه‌مندان می‌توانند این آثار را از فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور تهیه کرده یا با شماره‌ی ۰۲۱٨۴۰۱٤ واحد بازرگانی کانون تماس بگیرند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن