اخبار برگزیدهخودروفرهنگ عمومی

در سال جهش تولید، پیوند صنعت و رسانه ضروری است

پیام تبریک مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو به مناسبت روز خبرنگار :

آیپت چنل: فرشاد مقیمی مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو طی پیامی ضمن ارج نهادن به مقام شامخ خبرنگاران، تصریح کرد: صنعت و اقتصاد کشور در سال جهش تولید بیش از پیش نیازمند حمایت رسانه‌ای و تلاش جهادگران عرصه رسانه‌ است.

در این پیام آمده است: روز ۱۷ مرداد ماه را به همه مجاهدان عرصه دانایی، تلاشگران آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی، اهالی گرانقدر جامعه رسانه‌ای کشور و همه خبرنگارانی که این طریق خدمت را برگزیده‌اند، تبریک می‌گوییم.
متن کامل پیام به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم . ن والقلم ومایسطرون. ۱۷ مرداد روز پاسداشت مقام ارزشمندی است که در جان‌بخشی به جامعه به ایثار تن رسیده است. شهد خونی که در این روز بر زمین ریخت، نماد اهتمام کوردلانه ظلمت برای خاموش کردن چراغی بود که رسالتش را روشنگری انتخاب کرد. تلاش عبثی که حاصلش تکریم اهل رسانه شد به پاس این که آیین چراغ، روشنایی است.
این روز پرفروغ را به همه مجاهدان عرصه دانایی، تلاشگران آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی، اهالی گرانقدر جامعه رسانه‌ای کشور و همه خبرنگارانی که این طریق خدمت را برگزیده‌اند، تبریک می‌گوییم. امیدآن که روح حقیقت‌جویی و حقیقت گویی به عنوان گوهر فعالیت رسانه‌ای چنان فراگیر شود که ضلالت تیر مقابل قلم را شاهد نباشیم و جملگی این عزیزان برصدر نشینند و قدر ببینند.
وظیفه ماست که تلاش رسانه‌ای و فعالیت در این قاموس را ارج نهاده و به پاس آن چه غلبه روشنایی بر ذهن‌های خاموش می‌دانیم، فروتنانه در مقابل مقام قلم و آن چه نوشته می‌شود و نیز به حرمتی که از رهگذر آموزه‌های دینی آموخته‌ایم، سر تعظیم فرود آوریم.
فعالیت‌ روشنگرانه رسانه‌ای در جامعه امروز دارای دشواری‌های برآمده از شرایط خاص عصر حاضر است، زندگی در تلاطم و پیچیدگی‌های جامعه اطلاعاتی امروز نیازمند مرزبانانی است که واجد صلاحیت‌ها و داشتن روحیه مسوولانه نسبت به این شرایط باشند. وظیفه امروز و همیشه آنان، پاسبانی از مرز دانایی و صیانت از آگاهی در مواجهه با هجوم اطلاعاتی است که در رسانه‌های جدید و شبکه‌های گسترده اجتماعی سیلان دارد و این بار مسوولیت خبرگان و خبرنگارانی را که ردای خدمت پوشیده‌اند، سنگین‌تر می‌کند.
بی‌تردید این وظیفه جز در سایه تعامل، همکاری و مساعدت محقق نخواهد شد و بر همه ارکان اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی است که دلسوزانه برای پالایش جامعه از رویدادهای درست و غلط برآمده از رسانه‌های جدید و قدیم، تلاشی در خور برای گردش سالم اطلاعات در جامعه سامان دهند.
این اقدام به ویژه در شرایطی که کشور ایران اسلامی با آن مواجه است و دشمنی‌هایی که در مقابل این ملت صورت می‌گیرد، از اهمیت در خور توجهی برخوردار است. آگاهی بخشی صحیح به آحاد جامعه در جنگ اقتصادی علیه ملت و مسلح کردن جامعه به بینش و دانشی که سپر مقاومت و تلاش را توامان تقویت می‌کند موجب کم اثر شدن تیر فتنه و تحریم ها خواهد بود.
لذاست که گروه صنعتی ایران خودرو، از آنان که در خط مقدم این مبارزه قرار دارند و چون سدی در مقابل آماج ناامیدی و حفاظت از سلامت روانی جامعه پاسداری می‌کنند،‌ تقدیر نموده و با توجه به مسوولیت و نقش خود از همکاری و همراهی در توفیق این خدمت دریغ نخواهد کرد.
افزون بر این حضور قدرتمندانه و موثر رسانه‌ها در عرصه‌های مختلف خصوصا تولید داخلی و اقتصاد که با اتکا بر آموزه‌های بلند اقتصاد مقاومتی، بنای رفیع انقلاب اسلامی را قوام و دوام بخشد، ضرورتی انکارناپذیر است. باور داریم که جامعه رسانه‌ای کشور هوش و حواس جامعه و قوه عاقله‌ای است که با رصد و پایشگری و بیان نقد کارشناسی و دلسوزانه مسیر حرکت به سمت کمال را در ابعاد مختلف هموارتر می‌کند.
ما در گروه صنعتی ایران خودرو خرسندیم که توانسته‌ایم به عنوان یکی از پیش گامان صنعت کشور، در تعامل با جامعه رسانه‌ای، ارتباط خود را با آحاد ملت، سامان دهیم، اقدامی که آن را نیاز امروز کشور می‌دانیم، زیرا صنعت و اقتصاد کشور در سال جهش تولید بیش از پیش نیازمند حمایت رسانه‌ای و تلاش بی‌دریغ آنان است.
در پایان ضمن تقدیر و تشکر از جامعه رسانه‌ای و خبرنگاران، برای کسانی که در این جایگاه، دل به تعالی و پیشرفت و اعتلای ایران اسلامی سپرده‌اند، عزتمندی و توفیق از بارگاه الهی آرزومندیم.

انتشار خبر: كوروش جم

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن