اقتصادی

عرضه سهام دولت در قالب ETF تا پایان سال ادامه دارد

وزیر امور اقتصادی و دارایی:

آیپت چنل: وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: عرضه سهام دولت در شرکت ها از طریق صندوق های قابل معامله در بورس(etf)، با توجه به مجوز های دریافتی از دولت، تا آخر سال ادامه خواهد یافت.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، وزیر امور اقتصادی و دارایی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما اعلام کرد: عرضه سهام دولت در شرکت ها از طریق صندوق های قابل معامله در بورس(etf)، با توجه به مجوز های دریافتی از دولت، تا آخر سال ادامه خواهد یافت.

فرهاد دژپسند گفت: عرضه سهام ها همچنین شامل شرکت های خصوصی و غیردولتی می شود.

وزیر اقتصاد اظهار داشت: عرضه سهام شرکت های دولتی در قالب صندوق های etf با ۲۰ درصد تخفیف به این معنا است که هدف اصلی دولت، تامین هزینه های خود نیست، بلکه با این کار در راستای مردمی کردن اقتصاد و توزیع عادلانه ثروت میان مردم گام بر می داریم.

وی افزود: این در حالی است که امکان عرضه سهام دولت به صورت بلوکی و با قیمت ۲۰ درصد بیش از قیمت نماد شرکت در بورس  نیز وجود دارد.

دژپسند اعلام کرد: در حال حاضر بر اساس مذاکرات انجام شده در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، ۱۴۰ شرکت جهت عرضه در بازار سرمایه در حال بررسی هستند که از این میان، حضور ۱۸ شرکت قطعی شده و در حال سیر مراحل پذیرش در بورس هستند.

وزیر اقتصاد با یادآوری اینکه در اجرای قانون اصل ۴۴ قانون اساسی، در واگذاری ها اولویت اول ما عرضه بنگاه های دولتی از طریق بورس است، گفت: از پنجم شهریورماه پذیره نویسی دارا دوم آغاز می شود و از مردم عزیز دعوت می کنیم از این فرصت که با هدف توزیع بهینه ثروت بین آحاد مردم صورت می گیرد به خوبی استفاده کنند.

وی یادآور شد: بازار سرمایه ماهیتا دارای ریسک  است و معامله گران باید پس از مطالعه و مشاوره اقدام به خرید و فروش و معامله سهام خود کنند.

انتشار: كوروش جم

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن