اخبار برگزیدهاقتصادیبیمهکانال نشست خبری

بیمه آرمان ورود خود را به بازار سرمایه قوی تر و پررنگ تر از گذشته کرده است

دكتر پیکارجو، در نشست خبري رونمايي از پروژه ملی بیمه آرمان:

مدیرعامل شرکت بيمه آرمان گفت: بیمه آرمان با تحقیق و‌ مطالعه فراوان و به کارگیری نیروهای مجرب و متخصص توانست دستگاهی با قابلیت دریافت و شناسایی ارز و‌ چاپ بیمه نامه طراحی کرده و پروژه ملی تحت عنوان صدور مکانیزه بیمه نامه مسافرتی اتباع خارجی متقاضی ورود به کشور با نام تجاری INEX را ارائه کند.

 

به گزارش خبرنگار اقتصادي شبكه تلويزيوني راديويي خبري ايران، نشست خبري رونمايي از پروژه ملی بیمه آرمان با عنوان «دستگاه مکانیزه صدور بیمه نامه های مسافرتی برای اتباع خارجی INEX»، صبح امروز یکشنبه ۱۲ بهمن ۹۹، با حضور کامبیز پیکارجو مدیرعامل شرکت بيمه آرمان، مديران شركت و جمعي از اصحاب رسانه، به صورت حضوری و آنلاین و با رعایت پروتکل های بهداشتی و الزامات ستاد ملی مبارزه با کرونا، در سالن جلسات شركت بيمه آرمان برگزار شد.

دكتر کامبیز پیکارجو، مدیرعامل شرکت بيمه آرمان

دكتر کامبیز پیکارجو، مدیرعامل شرکت بيمه آرمان، در ابتداي اين نشست خبري گفت: طرحي كه امروز رونمايي مي شود، يك طرح صدور کاملا مکانیزه بیمه نامه و یک پروژه ملی مي باشد.

وی بيان داشت: بیمه آرمان با تحقیق و‌ مطالعه فراوان و به کارگیری نیروهای مجرب و متخصص توانست دستگاهی با قابلیت دریافت و شناسایی ارز و‌ چاپ بیمه نامه طراحی کرده و پروژه ملی تحت عنوان صدور مکانیزه بیمه نامه مسافرتی اتباع خارجی متقاضی ورود به کشور با نام تجاری INEX را ارائه کند.

مدیرعامل شرکت بيمه آرمان، ضمن بیان اینکه اجرای این طرح مشمول تمام مرزهای زمینی، هوایی و … خواهد شد، بیان داشت: این پروژه ملی سرعت و دقت کار را بالا برده و تخلفات و خطاها را به حداقل رسانده و سرعت صدور بیمه نامه را افزایش می دهد.

دكت پیکارجو، در خصوص بازار سهام این شرکت گفت: در سال ۹۷ شرکت بیمه آرمان با زیان انباشته مواجه بود اما پس از آن با اصلاح مهندسی پرتفوی و طراحی استراتژی های جدید در سال ۹۸ از زیان خارج شده و در بستر سودآوری قرار گرفت.

وی افزود: بیمه آرمان ورود خود را به بازار سرمایه قوی تر و پررنگ تر کرده است و در تلاش است با کنترل پرتفوی به کانال سوددهی مستمر و پایدار برسد.

مدیرعامل شرکت بيمه آرمان، در پايان اظهارات خود گفت: مجمع آتی این شرکت در دوم اسفند ماه سال جاری، جهت تعیین هیات مدیره جدید شرکت تشکیل مي شود.

 

حمیدرضا امیرحسنخانی، عضو هیات مدیره و معاون اجرایی شرکت بيمه آرمان

حمیدرضا امیرحسنخانی، عضو هیات مدیره و معاون اجرایی شرکت بيمه آرمان، نیز بیان کرد: این طرح در جلسه ای که در کارگروه ساماندهی بیمه در مرزهای کشور برای مدیریت مرزها و بیمه اتباع تشکیل شده بود مطرح شد و برنامه ریزی شد تا سامانه ای برای صدور مکانیزه بیمه نامه اتباع طراحی شود.

وي درخصوص نقش دیگر شرکت های بیمه ای در این پروژه بیان داشت بنا به تصمیمات سندیکای بیمه گران و بیمه مرکزی، هرکدام از مرزها به صورت پایلوت به شرکت های بیمه واگذار و بیمه آرمان صرفا به عنوان مجری پروژه INEX با سایر شرکت ها همکاری خواهند نمود و عملیات بیمه گری توسط شرکت های منتخب بیمه مرکزی اجرا خواهد شد.

عضو هیات مدیره و معاون اجرایی شرکت بيمه آرمان، افزود: در حال حاضر ۴۰ دستگاه در ۵مرز جلفا، بیله سوار، آستارا، نوردوز، فرودگاه امام خمینی(ره) در کشور اجرایی و به صورت پایلوت نصب شده که بعد از گذراندن بحران کرونا و بازشدن مرزها این دستگاه ها به صورت عملیاتی وارد فاز اجرایی خواهند شد و بیمه نامه اتباع به صورت مکانیزه صادر خواهد شد.

بنا به اين گزارش، مبلغ سرمایه گذاری این پروژه جمعا ۴۰میلیارد تومان بوده است که باعث ارز آوری و ساماندهی بیمه اتباع و ارتقا صنعت بیمه خواهد شد.

گفتني است، این دستگاه به زبان های زنده دنیا با قابلیت دریافت ارزهای بین المللی آماده ارائه خدمت است و بدون ورود اطلاعات و تعویض پول کشور مبدا امکان ارائه بیمه نامه برخط، با کد رهگیری بیمه مرکزی را دارد.

 خبرنگار بيمه: كوروش جم

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن