بنیاد رودکی و مجموعه برج آزادیعلمی و فناوریهنری

چهارمین آزمایش انتقال اطلاعات کوانتومی به عنوان انقلاب در حوزه ی فن آوری کشور انجام مي شود

در جلسه مشترک مدیران‌ و متخصصین سازمان انرژی اتمی ایران و برج آزادی تهران مطرح شد:

آيپت چنل: به زودی چهارمین آزمایش انتقال اطلاعات کوانتومی به عنوان انقلاب در حوزه ی فن آوری کشور در برج آزادی تهران انجام خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي برج آزادي، به همت متخصصان و پژوهشگران مرکز فناوری‌های کوانتومی سازمان انرژی اتمی ، فاز چهارم پروژه ملی رمزنگاری کوانتومی فضای آزاد، این بار بین برج آزادی و برج میلاد تهران در ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۰ روز ملی فناوری هسته ای ایران انجام خواهد شد.

در جلسه ی همکاری و تعامل صمیمانه و سازنده کارشناسان این حوزه و مسئولین مربوطه سازمان انرژی اتمی ایران با مدیر عامل برج آزادی تهران مقرر شد تا این بار این مهم با ارتقاء فاصله طولی(بعد مسافت)و ارتفاع بیشتر به میزبانی برج آزادی تهران صورت پذیرد.

در این جلسه سه ساعته که همراه با بازدید از مجموعه فرهنگی ،اجتماعی و گردشگری برج آزادی تهران انجام شد، سید عباس عظيمي ضمن خوش آمدگویی و خداقوت به حاضرین و استقبال از این آزمایش غرورآمیز علمی در حوزه کوآنتوم در کشور و منطقه ، آن را از نشانه های “خودباوری” و “ما می توانیم” ملت رشید ایران اسلامی دانست و بر ضرورت همراهی و همکاری همه جانبه همه دستگاه ها و سازمان ها در عرصه پیشرفت و شکوفایی علم و فن آوری در کشور تاکید کرد. در ادامه وی آمادگی خود و همه توان و ظرفیت مجموعه برج آزادی تهران را برای این اتفاق بزرگ ملی اعلام کرد و آن را باعث افتخار و غرورملی دانست.

در پایان سید محسن میرلوحی به نمایندگی از سازمان انرژی اتمی ایران و جمع حاضر در پروژه ملی رمزنگاری کوآنتوم ایران از مساعدت ، همراهی و حمایت عظيمي در راستای این همکاری علمی کمال تشکر و قدردانی کرده و بر ادامه همکاری در راستای استفاده از ظرفیت و توان فرهنگی ، اجتماعی و گردشگری برج آزادی در جهت معرفی دستآوردهای صنعت هسته ای کشور تأکید نمود.

انتشار خبر: كوروش جم

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن