ارتباطات و فناوری اطلاعاتعکسعلمی و فناوری

تصاویر آيين رونمايي چهارمین سایت ۵ Gهمراه اول در باغ كتاب تهران(۱)

آيپت چنل: چهارمین سایت ۵G همراه اول، پيش از ظهر امروز شنبه ۲۳ اسفند ماه ۹۹، با حضور علي نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل همراه اول، جمعی از مدیران حوزه ارتباطات کشور و اصحاب رسانه، در باغ کتاب تهران رونمایی شد.

مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل همراه اول گفت: همراه اول کار خود در زمینه توسعه ۵G ، در سال آینده با قدرت پیش خواهد برد و شهرهای دیگری از کشور نیز مجهز به این فناوری خواهند شد.

 

بنا به اين گزارش، همراه اول که از سال ۱۳۹۵ ورود به فناوری ۵G  را آغاز کرده و با استفاده از توان داخلی شامل تیم های فنی اپراتور و شرکت های ایرانی، فرآیند بومی سازی این فناوری (نسل پنجم) را پیش برده، دهم اسفندماه و همزمان با بهره برداری از نخستین سایت ۵G تهران و سومین سایت این اپراتور در کشور توانست بالاترین رکورد سرعت اینترنت ایران را به ثبت رساند.

در واقع نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور، با بهره برداری رسمی از ۵G  روی شبکه واقعی برای اولین بار در کشور، توانست به سرعت ۳٫۶۳۳ گیگابیت بر ثانیه دست یابد که تا پیش از آن بی سابقه بود.

گفتني است، چهارمین سایت شبکه ۵G همراه اول به عنوان سریع ترین شبکه اینترنتی کشور، در آستانه بهار طبیعت، به ‌صورت‌ رسمی به بهره برداری رسيد.

تصاوير آيين رونمايي

خبرنگار: علیرضا طیبی(آرام)

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن