اخبار برگزیدهارتباطات و فناوری اطلاعاتعلمی و فناوریمجلس

تفکری پشت هر موقعیتی است که مي خواهيم سایت‌های ۵G خود را راه‌اندازی نمائيم

اخوان در آيين رونمايي چهارمین سایت 5 G همراه اول در باغ كتاب تهران:

آیپت چنل: مدیرعامل همراه اول گفت: همراه اول کار خود در زمینه توسعه ۵G ، در سال آینده با قدرت پیش خواهد برد و شهرهای دیگری از کشور نیز مجهز به این فناوری خواهند شد.

به گزارش خبرنگار فناوری و ارتباطات شبکه تلویزیونی رادیویی خبری ایران، چهارمین سایت ۵G همراه اول، پيش از ظهر امروز شنبه ۲۳ اسفند ماه ۹۹، با حضور علي نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل همراه اول، جمعی از مدیران حوزه ارتباطات کشور و اصحاب رسانه، در باغ کتاب تهران رونمایی شد.

مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل همراه اول

مهدی اخوان، در این آيين، در سخنانی کوتاه اعلام کرد که آنها تصمیم گرفته‌اند تا توسعه نسل پنجم ارتباطات سیار را با انتخاب درست در لوکیشن‌های مختلف شروع کنند.

وي تاکید کرد که تفکری پشت هر موقعیتی که آنها سایت‌های ۵G خود را راه‌اندازی می‌کنند وجود دارد:

افتتاح سایت ما در باغ کتاب تهران نشان می‌دهد که می‌ خواهیم آخرین فناوری در جایی باشد که جویندگان علم و دانش هم در آن حضور دارند.

اخوان اعلام کرد که قرار است سه شنبه هفته جاری، نسل پنجم ارتباطات سیار همراه اول در شهر قم نیز راه‌اندازی شود.

به گفته اخوان٬ در حال حاضر سایت‌های نسل پنجم اینترنت سیار همراه اول در دانشگاه‌هایی چون شهید بهشتی و دانشگاه شریف راه‌اندازی شده و به زودی به طور رسمی نیز از آنها رونمایی خواهد شد تا جامعه دانشگاهی نیز از آخرین تکنولوژی دنیا در بستر ارتباطات سیار بهره‌مند شوند.

اخوان تاکید دارد که همراه اول کار خود در زمینه توسعه ۵G را در سال آینده با قدرت پیش خواهد برد و شهرهای دیگری از کشور نیز مجهز به این فناوری خواهند شد.

وی پیش ‌تر گفته بود که به زودی قصد ورود به شهرهای دیگری نظیر اهواز و تبریز هم دارند.

بنا به اين گزارش، چهارمین سایت شبکه ۵G همراه اول به عنوان سریع ترین شبکه اینترنتی کشور، در آستانه بهار طبیعت، به ‌صورت‌ رسمی به بهره برداری رسيد.

همراه اول که از سال ۱۳۹۵ ورود به فناوری ۵G  را آغاز کرده و با استفاده از توان داخلی شامل تیم های فنی اپراتور و شرکت های ایرانی، فرآیند بومی سازی این فناوری (نسل پنجم) را پیش برده، دهم اسفندماه و همزمان با بهره برداری از نخستین سایت ۵G تهران و سومین سایت این اپراتور در کشور توانست بالاترین رکورد سرعت اینترنت ایران را به ثبت رساند.

در واقع نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور، با بهره برداری رسمی از ۵G  روی شبکه واقعی برای اولین بار در کشور، توانست به سرعت ۳٫۶۳۳ گیگابیت بر ثانیه دست یابد که تا پیش از آن بی سابقه بود.

حال با توجه به تسلط کامل متخصصان همراه اول بر فناوری ۵G، قطار توسعه این تکنولوژی با سرعتی بالاتر وارد ایستگاه های دیگر می شود و امروز نيز باغ کتاب تهران تحت پوشش شبکه ۵G همراه اول به عنوان سریع ترین شبکه ارتباطی کشور قرار گرفت.

با احتساب دو سایت در مشهد مقدس و یک سایت در برج ستاره ونک تهران که مورد بهره برداری رسمی قرار گرفته اند، با بهره برداری امروز، تعداد سایت های فعال ۵G همراه اول به چهار مورد رسيد؛ این در حالیست که برنامه توسعه این نسل از تکنولوژی در دیگر نقاط کشور نیز طراحی و برنامه ریزی شده است و به مرور دیگر نقاط نیز وارد مدار سرویس دهی می شوند.

مشترکانی که علاقه مند به استفاده از سریع ترین شبکه ۵G کشور هستند، در صورت داشتن گوشی ۵G می توانند در نقاط تحت پوشش، از جدیدترین و سریع ترین اینترنت جهان بهره مند شوند؛ اما در صورتیکه گوشی نسل ۵ ندارند، می توانند از طریق مودم و سرویس وای فای به شبکه همراه اول متصل و از مزایای این فناوری بهره مند شوند.

گفتني است، همراه اول ضمن توجه به ماهیت این تکنولوژی و تلاش های گسترده در فرآیند بومی سازی، از کاربردهای اصلی ۵G نیز غافل نبوده و برای نخستین بار در کشور دموی دو یوزکیس «واقعیت مجازی» و «تست گیمینگ» را در برابر اصحاب رسانه و گیمرها به نمایش گذاشت که کیفیت اجرا مورد تأیید آنان قرار گرفت.

خبرنگار رسانه: علیرضا طیبی(آرام)

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن