اجتماعیاخبار برگزیدهسینماهنری

فیلم کوتاه «مَرِّگی روز» آماده اکران شد

آیپت چنل: «مَرِّگی روز» نام فیلمی کوتاه به کارگردانی ” دلارام ذوالفقاری و تهیه کنندگی مریم سوسنی “است که با مضمون مبارزه با خرافات ساخته شده و آماده اکران در جشنواره های داخلی و خارجی  می باشد.

 به گزارش شبکه تلویزیونی رادیویی خبری ایران٬ خرافات می تواند در سایه ی بی توجهی به افزایش سطح آگاهی عمومی و مطالعه در یک جامعه رواج یابد و مردمی که گرفتار جهل و نادانی و خرافات شوند، جامعه خود را سالها و قرنها به عقب خواهند برد و کشورشان دائم دچار فقرفرهنگی خواهد بود و خرافات میتواند فرهنگ، هنر، دین و آئین ملتی را به نابودی و ورطه سقوط بکشاند. در همین راستا نهادهای فرهنگی و هنرمندان می توانند نقش به سزایی برای مبارزه با خرافات و افزایش آگاهی عمومی داشته باشند.

در طول سالهای گذشته کمتر فیلمی ساخته شده و یا کتابی نگاشته شده است که هدف آن مبارزه با همین آفت اجتماعی و ملی باشد. اما با افزایش رسانه های گروهی و اجتماعی مجازی، می توان امیدوار بود جوانان این مرز و بوم مبارزه با خرافات را بیش از پیش بر سر لوحه کار خود قرار دهند.

“مَرِّگی روز” نام فیلمی کوتاه  است که بر همین اساس و در جهت مبارزه با خرافات به کارگردانی ” دلارام ذوالفقاری و تهیه کنندگی مریم سوسنی “ساخته و آماده اکران در جشنواره های داخلی و خارجی  شده است. این فیلم کوتاه  در رابطه با رایج بودن خرافات در بین خانواده های ایرانی است.

این کارگردان جوان هدف از ساخت این فیلم کوتاه را اصلاح باورها و اعتقادات و تفکرات خانواده های ایرانی درخصوص مسائل خرافاتی وغیر واقعی عنوان کرد.

وی این فیلم را اولین کار خود دانسته و در ادامه از سجاد یار احمدی، عطیه کیوان شکوهی، سیما کیخا مقدم، زهرا شاهسوند، امیر دشتی، نورا راد، پویا آصفی، سینا ابهری، صالح بهمن آبادی به عنوان نقش آفرینان این فیلم کوتاه نام برد که همگی به ایفای نقش می پردازند.

این کارگردان جوان٬ در پایان سخنان خود عنوان داشت: ما در ابتدای راهیم و در گامهای بعد لایه های پنهان جامعه را به تصویرخواهیم کشید و نسبت به اصلاح آن در افکار عمومی تلاش خواهیم کرد.

نویسنده: مهدی طاهری و عطیه کیوان شکوهی، دستیار کارگردان: سینا ابهری، تصویر بردار: مریم سوسنی، صدابردار: مهدی سوسنی، تدوین: کیمیا حیدری، منشی صحنه و روابط عمومی:عاطفه احمدی، طراح لباس: نازنین آروند فر، چهره پرداز: منیر صمدانی نیا، مسئول تدارکات: سهیلا زمانی، عکاسان: فرشاد فیضی و آرش نمازی٬ طراح پوستر: محمد یاوری و تهیه کننده: مریم سوسنی٬ عواملی هستند که  ذوالفقاری را در ساخت وتدوین این فیلم  یاری کرده اند.

خبرنگار: کوروش جم

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن