سینماهنری

جزئیات اکران فیلم‌های جشنواره جهانی فجر در سالن‌های روباز

مدیر اجرایی جشنواره مطرح کرد

آیپت چنل: فیلم‌های سی‌وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر با هدف ایمنی حداکثری مخاطبان این رویداد، در دو سالن سینمایی روباز به نمایش درخواهد آمد.

به گزارش ستاد خبری سی‌وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، سینماهای چارسو، آزادی و کانون، میزبان اکران حضوری فیلم‌های سی‌وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر خواهند بود که از میان سالن‌های درنظرگرفته‌شده، دو سالن به‌صورت ویژه برای اکران فیلم‌ها در فضای روباز، تجهیز شده‌اند.

میثم مزلقانی مدیر اجرایی جشنواره جهانی فیلم فجر درباره جزئیات نمایش فیلم‌ها گفت: سالن شماره هفت پردیس سینمایی چارسو در طبقه هشتم این مجموعه برای اکران به‌صورت روباز تجهیز شده است تا با ظرفیت نزدیک به ۱۰۰ نفر، میزبان مخاطبان جشنواره باشد. همچنین ۶ سالن دیگر پردیس چارسو هم به ‌سنت دوره‌های قبل جشنواره جهانی، با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی، به اکران فیلم‌های جشنواره اختصاص پیدا خواهند کرد.

او درباره دیگر سالن روباز جشنواره گفت: سالن سینمای روباز کانون در خیابان خالد اسلامبولی است که با ظرفیت ۱۵۰ نفر میزبان علاقه‌مندان در دو سئانس خواهد بود. یکی از ویژگی‌های این سالن که برای جشنواره سی‌وهشتم تجهیز شده، امکان استفاده مخاطبان از هدفون، حین تماشای فیلم برای شنیدن صدای فیلم با کیفیت بهتر‌ و بدون مزاحمت صداهای پیرامون است.

مزلقانی درباره زمان نمایش فیلم‌ها گفت: اکران فیلم در سالن‌های روباز از ساعت ۱۷ آغاز می‌شود و هر روز در دو سئانس فیلم در این سالن‌ها به نمایش درخواهد آمد.

او همچنین ادامه داد: دو سالن سینما آزادی هم امسال به ترکیب سینماهای نمایش‌دهنده فیلم‌های جشنواره اضافه شده‌اند که با ظرفیت ۳۰۰ نفر میزبان علاقه‌مندان خواهد بود. همه این سالن‌ها برای عموم مخاطبان جشنواره قابل استفاده است و ۲۴ ساعت قبل از اکران، امکان خریداری آنلاین بلیت فیلم‌ها براساس جداول اکران برای مخاطبان وجود دارد.

مدیر اجرایی جشنواره جهانی فیلم فجر تأکید کرد: فرآیند اکران حضوری فیلم‌ها در کلیه سالن‌های نمایش با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری‌هایی که طبق دستوالعمل ستاد مقابله با کرونا در مورد سالن‌های سینما اعلام می‌شود، خواهد بود و ضمن ضد عفونی مستمر سالن‌ها،‌ استفاده از ماسک و تب‌سنجی برای کلیه حاضران الزامی است.

سی‌وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، از ۵ تا ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ به دبیری محمدمهدی عسگرپور نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده سینما در تهران برگزار می‌شود.

انتشار خبر: کوروش جم

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن