فرهنگ پایداریموزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

به زودی نماز را در قدس خواهیم خواند

"به مناسبت روز ملی مقاومت "مراسم رونمایی از وسایل اهدایی "شهید سید مصطفی بدرالدین" انجام شد

آیپت چنل: همسر شهید سید مصطفی بدرالدین اظهار داشت: دشمنان مقاومت شب و روز تلاش می کنند تا خواب پلید پیروزی بر مقاومت را جامعه عمل بپوشانند اما همچنان این یک خواب است؛ حضور سردار مقاومت شهید حاج قاسم سلیمانی در جبهه های جنوب لبنان و شکل گیری مقاومت در این منطقه، خیال پیروزی دشمنان را نقش بر آب کرد و این پیروزی بزرگ رقم خورد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل موزه؛ به مناسبت “روز ملی مقاومت” مراسم رونمایی از وسایل اهدایی شخصی “شهید سید مصطفی بدرالدین” ملقب به ” سید ذوالفقار” از فرماندهان شاخه نظامی حزب الله لبنان با حضور خانواده محترم شهید و دکتر علی اصغر جعفری؛ مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و مریم مجتهدزاده لاریجانی؛ رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در غرفه لبنان موزه و سراسر نمای مقاومت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی سه شنبه چهارم خرداد ماه برگزار شد.
در این مراسم همسر شهید مصطفی بدرالدین موزه و سراسر نمای مقاومت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را مکانی متبلور از روح مقاومت اسلامی عنوان کرد و افزود: این موزه تلالویی از فضای ایستادگی و مقاومت است. این فضا یادآور آنچه بر سر جبهه مقاومت گذشته است .
وی افزود: زمانی که جنگ رژیم صهیونیستی علیه لبنان شروع شد آنان گمان می‌کردند پیروز هستند. قبل از اینکه تصاویر و فیلم‌های جنگ را ببینیم نمی‌دانستیم در جنوب لبنان چه اتفاقی در حال رخ دادن است، ما پیروز میدان شدیم.
همسر فرمانده شهید حزب الله لبنان اظهار داشت: دشمنان مقاومت شب و روز تلاش می کنند تا خواب پلید پیروزی بر مقاومت را جامعه عمل بپوشانند اما همچنان این یک خواب است؛ حضور سردار مقاومت حاج قاسم سلیمانی در جبهه های جنوب لبنان و شکل گیری مقاومت در این منطقه، خیال پیروزی دشمنان را نقش بر آب کرد و این پیروزی بزرگ رقم خورد.
همسر شهید مصطفی بدرالدین بیان داشت: جبهه مقاومت با حضور شهدای مقاومت و سالار شهیدان جبهه مقاومت “شهید حاج قاسم سلیمانی” در مسیر خود به سمت پیروزی حرکت کرد و ان شا الله به سر منشاء نهایی خود برسد.
وی ادامه داد: این موزه برای کسانی که می‌خواهند از مقاومت بدانند قابل لمس است. ان‌شاءالله به زودی این جمع با پیروزی فلسطین بر رژیم صهیونیستی به قدس برود.
همسر فرمانده شهید حزب الله اظهار داشت: ۲۵ سال قبل شهید سید مصطفی بدرالدین عنوان کرد روزی بر اسرائیل پیروز خواهیم شد و امروز شاهد شکست‌های رژیم صهیونیستی هستیم. آنچه شهدای ما پیش‌بینی کردند در حال تحقق است و ماموریت ما این است که اسرائیل را از صفحه روزگار محو کنیم.
همسر شهید بدرالدین افزود: شهید بدرالدین دست‌نوشته‌های زیادی داشت که معروف‌ترین آن قصیده‌ای است که ۸۶ بند دارد و الان می‌خواهیم از آن رونمایی کنیم. از آقای جعفری مدیر عامل موزه می‌خواهیم تجارب خود را به ما منتقل کند تا به لبنان ببریم. این اتفاق برای اینکه بتوانیم خون شهدا را حفظ کنیم، مفید است و نقطه قوت و ستونی برای آبیاری درخت مقاومت است. خط مقاومت که از ایران و لبنان شروع شده را پیش می بریم.
وی در پایان افزود: سپاسگذارم برای برگزاری این مراسم و استقبالی که شد. ان‌شاءالله همانطور که امام خامنه‌ای (مد ظله‌العالی) فرمودند ۲۵ سال دیگر اسرائیل محو شود، این امر محقق شود و به زودی نماز را در قدس خواهیم خواند و طبق وعده خدا پیروزی را خواهیم دید.
در بخشی از این  مراسم همسر شهید مصطفی بدرالدین از آخرین دست‌نوشته شهید مصطفی بدالدین رونمایی کرد و اظهار داشت: این دست‌نوشته ۱۰ دقیقه مانده به شهادت توسط شهید نوشته شد که مربوط به صحبت‌های شهید و برنامه‌هایی است که با ابوزینب در میان گذاشته است. ۱۰ دقیقه بعد از شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بر بالای پیکر شهید بدرالدین حاضر شد. و نیز بخش دیگری از یادگاری‌های شهید که در این مراسم رونمایی شد شامل آخرین پاکت نامه‌ای است که شهید بدالدین از زندان برای خانواده ارسال کرد.
در این مراسم نیز، خانواده شهید بدرالدین از غرفه لبنان و فلسطین موزه و سراسرنمای مقاومت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی بازدید کرده و از وسایل “شهید سید مصطفی بدرالدین” در غرفه لبنان چون پوتین، خاک محل شهادت، عینک، پیراهن و شلوار نظامی، سجاده و مهر و تسبیح و انگشتر ایشان رونمایی شد.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن