فرهنگ پایداریموزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

جهان اسلام هیچ وقت مجاهدت های “شهید مصطفی بدرالدین” را فراموش نخواهد کرد

"به مناسبت روز ملی مقاومت" مراسم رونمایی از وسایل اهدایی "شهید سید مصطفی بدرالدین" صورت گرفت

آیپت چنل: به مناسبت “روز ملی مقاومت” مراسم رونمایی از وسایل اهدایی شخصی “شهید سید مصطفی بدرالدین” ملقب به ” سید ذوالفقار” از فرماندهان شاخه نظامی حزب الله لبنان با حضور خانواده محترم شهید و دکتر علی اصغر جعفری؛ مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و مریم مجتهدزاده لاریجانی؛ رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در غرفه لبنان موزه و سراسر نمای مقاومت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی سه شنبه چهارم خرداد ماه برگزار شد.

در این مراسم؛ دکتر علی اصغر جعفری؛ مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ضمن خوشامد گویی به خانواده شهید مقاومت لبنان، شهید سید مصطفی بدرالدین اظهار داشت: بخشی از اقلام این موزه اهدایی دوستان لبنانی است و در نظر داشتیم این موزه با حضور سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی افتتاح شود اما ایشان به شهادت رسیدند.
دکتر علی اصغر جعفری بیان داشت: ماهیت شکل گیری موزه و سراسر نمای مقاومت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی بازنمایی مجاهدت ها و حماسه های مجاهدین در حوزه مقاومت، برای  آشنایی جوانان و نسل های آینده است.
وی افزود: این موزه با دشمن شناسی شروع و تا فرآیند شکل گیری و معرفی حوزه مقاومت و مجاهدت های کشورهای فلسطین، لبنان، سوریه، عراق تا کشورهای بوسنی وهرزگوین، یمن و بحرین ادامه دارد.
مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ضمن سپاسگذاری از حضور خانواده شهید بدرالدین عنوان کرد: جهان اسلام هیچ وقت مجاهدت های شهید مقاومت، شهید بدرالدین را فراموش نخواهد کرد و ان شا الله در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بتوانیم بخشی از مجاهدت ها و از خودگذشتگی های  شهیدان راه مقاومت را برای مخاطبان بازنمایی کنیم.

در پایان این مراسم؛ از وسایل شخصی “شهید سید مصطفی بدرالدین” در غرفه لبنان موزه و سراسر نمای مقاومت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی چون پوتین، خاک محل شهادت، عینک، پیراهن و شلوار نظامی، سجاده و مهر و تسبیح و انگشتر ایشان رونمایی شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن