اقتصادیفرهنگ پایداریموزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا با برپایی همایش های ایثار

همایش "ملی اسوه های ایثار" در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد

آیپت چنل: همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر، همایش “ملی اسوه های ایثار” در مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی و شبکه بانکی کشور با حضور حجه السلام ثقفی؛ مشاور محترم وزیر اقتصاد و دارایی، سعید اوحدی؛ معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، مدیر عامل بانک ها و سازمان های تابعه آن وزرتخانه در تالار خلیج فارس موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس روز سه شنبه چهارم خرداد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موزه؛ در این مراسم حجه السلام ثقفی؛ مشاور محترم وزیر اقتصاد و دارایی گفت: یاد و خاطره فتح الفتوح عظیم خرمشهر اقدامی بزرگ است که از ایمان راسخ رزمندگان اسلام است. در دوران دفاع مقدس رزمندگان با دست خالی و بدون تجهیزات نظامی این توفیق عظیم را رقم زدند.
وی افزود:امام خمینی (ره) فرمودند که خرمشهر را خدا آزاد کرد. از این پیام امام دو نکته حائز اهمیت است؛ اول اینکه از این پیروزی بزرگ غرور به ما دست ندهد و به فطرت اصلی و توجه به خدا متوجه باشیم و دوم؛ فرمایش امام خمینی (ره) برای همه ملت ایران درسی بود که برای پیروزی در همه صحنه ها باید اخلاص و ایمان راسخ داشت.
مشاور محترم وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به اینکه  آزاد سازی خرمشهر قهرمان برگرفته از فرهنگ ایثار و شهادت است، عنوان کرد: فرمایش رهبر انقلاب در زمینه زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت و ثبت یاد و خاطره رزمندگان یک نیاز اساسی کشور محسوب می شود.همچنین ایشان فرمودند که زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از خود شهادت نیست؛ بنابراین با برپایی این همایش ها باید یاد شهدا را در دل ها زنده نگه داریم.
حجه السلام ثقفی
 در پایان گفت: در مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی و شبکه بانکی کشور و… بیش از ۷۵ هزار ایثارگر داریم و در سال ۹۶ تا ۹۷ پنج هزار فرزند شهید را در سازمان های مالیاتی استخدام کردیم و بر اساس قوانین ۲۵ درصد به جذب این اشخاص اختصاص داشت که از این رقم بیشتر جذب کرده ایم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن