فرهنگ پایداریکتابموزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

۴۱ عنوان کتاب تاریخ شفاهی و اسنادی دفاع مقدس رونمایی شد

آیپت چنل: به مناسبت سالروز فتح خرمشهر آیین رونمایی از ۴۱ عنوان کتاب تاریخ شفاهی و اسنادی دفاع مقدس با حضور امیر سرتیپ سهرابی؛ جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار ونشرارزش های دفاع مقدس، سردار غلامرضا علاماتی؛ رئیس سازمان اسناد و مدارک بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، حجت الاسلام بزرگواری؛ نماینده سابق مجلس شورای اسلامی، امیرسرتیپ دوم محمدرضا فولادی؛ رئیس سازمان حفظ آثار ونشرارزش های دفاع مقدس ارتش صبح امروز چهارشنبه ۵ خرداد ماه در سالن قصرشیرین موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موزه؛ سردار غلامرضا علاماتی؛ رئیس سازمان اسناد و مدارک بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در این مراسم با بیان اینکه رزمندگان هشت سال دفاع مقدس عامل به وظیفه بودند، اظهار داشت: یکی از وظایف و مهم کلیدی دفاع مقدس جمع‌آوری و ضبط و ثبت آثار دفاع مقدس است.
وی به تاکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب اسلامی درخصوص لزوم جمع‌آوری خاطرات دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: سازمان اسناد با الهام از سند راهبردی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در قالب برنامه‌های ششم و هفتم توسعه این مهم را در برنامه‌های خود قرار داده است.
رئیس سازمان اسناد و مدارک بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس عنوان کرد: از سال ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ آثار و برکات این برنامه قابل رویت شده است و کتاب‌های متعددی را به چاپ رساندند و در سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ این روند ادامه پیدا کرد و امروز از ۴۱ کتاب حوزه تاریخ شفاهی رونمایی می‌کنیم تا به سرمایه‌های ملت بیافزاییم.
سردار علاماتی از تصریح روند تاریخ شفاهی در استان‌های کشور خبر داد و عنوان کرد: بالغ بر ۱۵ هزار ساعت از رزمندگان مصاحبه تاریخ شفاهی صورت گرفته است و نیازمند حرکت جهادی در ادامه راه هستیم تا بتوانیم این آثار را به چاپ و برای نسل آینده عرضه کنیم.
براساس این گزارش، امیر سرتیپ نبی سهرابی؛ جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، جمعی از مسئولین و پژوهشگران و رزمندگان پیشکسوت دوران هشت سال دفاع مقدس در این مراسم حضور داشتند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن