دانشگاهدین و اندیشهفرهنگ عمومی

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم: نقش دانشـگاه ها در تبیین و ترویج افکار و اندیشه های امام نقشـی عمیق، ماندگار و اثرگذار است

آیپت چنل: در شـرایط موجود تلاش شود با اسـتفاده حـداکثری از امکانات فضای مجازی و رسانه ای در تحقق این هـدف والا بنحو شایسـته ای استفاده شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س)، غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در نامه ای به رؤسای دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی و پژوهشی نوشت:

باسلام و احترام ضـمن عرض تسلیت ایام سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)، به آگاهی می رساند نقش دانشـگاه ها و مراکز آموزشـی و پژوهشی در تبیین و ترویج افکار و اندیشه های امام راحل نقشـی عمیق، ماندگار و اثرگذار است، گرچه انجام این وظیفه برای همه ایام سال یک وظیفه مستمر و دائمی است، اما ایام سالگرد آن عزیز سفرکرده فرصت مغتنمی است که این مهم با جــّدیت بیش از پیش مـورد تـوجه قرار گیرد.

در شـرایط موجود تلاش شود با اسـتفاده حـداکثری از امکانات فضای مجازی و رسانه ای در تحقق این هـدف والا بنحو شایسـته ای استفاده شود. چرا که در طلیعه گام دوم انقلاب اسلامی، بیگمان تبیین افکار و اندیشه های آن انسان وارسته با استفاده از آثار گرانبار ایشان و نیز تشویق و ترغیب استادان و دانشجویان برای انجام پژوهش ها، نشـست ها و همایش های مجازی می توانـد از جمله این برنامه ها باشد.

این معاونت ضـمن استقبال از نظرات ارزشمند دانشگاهیان برای اجرای برنامه های مختلف، مواردی را جهت اجراء پیشنهاد می نماید:

– برگزاری نشست ها وجلسات، و بیناری با حضور اساتید برجسته و صاحب نظر.

– تهیه ویژه نـامه بزرگـداشت سـی و دومین سـالگرد امـام خمینی(ره) و انتشار فایل آن در فضای مجازی برای دانشگاهیان. – ارائه سخنرانی های کوتاه در فضای مجازی توسط اساتید دانشگاهها و پژوهشگران

– برگزاری مسابقات برای دانشگاهیان از وصیت نامه و یا کتاب های مرتبط با اندیشه و زندگی امام خمینی(ره)

– تـدوین متن و یادداشت در نشـریات الکترونیکی دانشـگاهی با موضوع انـدیشه های امام خمینی(ره)

– برگزاری کرسی های آزاداندیشی و نظریه پردازی توسط دانشجویان واستادان با محوریت اندیشه های امام خمینی(ره)

– ارائه بیانیه سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) توسط تشکلهای دانشجویی و استادی

– برگزاری نمایشـگاه های مجازی از تصاویر، عکس نوشـته ها، بیانات و آثار امام خمینی و حضور برسر مزار شهدای گمنام دانشگاه و گلباران مزارشهدای گمنام توسط دانشگاهیان، مقام معظم رهبری درسایت ها، کانال ها و گروه های مجازی دانشگاه.

– فضاسازی محیطی دانشگاه ها، مراکز آموزشی و پژوهشی.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن