اخبار برگزیدهفرهنگ عمومیورزشی

جوجیتسو مایه افتخار ورزش ملی است

محمدحسن رستمیان رئیس انجمن جوجیتسو ایران بیان کرد:

آيپت چنل: انجمن جوجیتسو ایران مدال ها و کاپ های قهرمانی خود را به موزه کمیته ملی المپیک اهدا کرد.

 به گزارش روابط عمومی انجمن جوجیتسو، در حاشیه مراسم رونمایی از سردیس قهرمانان المپیک و پارالمپیک، مدال ها و جام های ورزشکاران انجمن جوجیتسو به موزه کمیته ملی اهدا شد تا در تاریخ ورزش کشور ماندگار شود.


در این مراسم که با حضور دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، پیروز حنانه چی شهردار تهران، روسای فدراسیون ها، پیشکسوتان، قهرمانان و خانواده های آنها در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد، سردیس محمود نامجو، محمدعلی خجسته پور ، محمد پذیرایی، اسماعیل علم خواه، ابوطالب طالب، وزیری جلایر، سیدشمس الدین سیدعباسی، منصور برزگر، محمدرضا میرزایی جابری و تندیس جهان پهلوان تختی رونمایی شد.

در حاشیه این مراسم، «محمدحسن رستمیان» رئیس انجمن جوجیتسو ایران از صالحی امیری به دلیل همکاری های صورت گرفته در خصوص مدال های اهدایی این انجمن به موزه کمیته ملی المپیک قدردانی کرد و گفت: این حرکت باعث دلگرمی همه ورزشکاران خصوصا ورزشکارانی که از یاد رفته اند، شد و راه اندازی این موزه اقدام پسندیده ای در تاریخ ورزش کشور بوده است.


وی با اشاره به افتخارات انجمن جوجیتسو افزود: طی هشت سال گذشته انجمن جوجیتسو توانسته بیش از ۱۵۰ طلا، نقره و برنز برای کشور عزیزمان به ارمغان آورد که این امر بدون کوچک ترین پشتوانه مالی وزارت ورزش صورت گرفته است.

رستمیان در خصوص برنامه های جوجیتسو‌ نیز اظهار داشت: در فاصله ۸۰ روز مانده به دو مسابقه مهم قهرمانی آسیا و جهان، متاسفانه تقویم سالیانه و برنامه های اعلام شده انجمن از دستور کار کمیته ملی المپیک خارج شده که این امر موجب نارضایتی شدید و نگرانی خانواده جوجیتسو شده که تلاش می کنیم کمیته را متقاعد سازیم تا با برنامه های و تقویم سالیانه موافقت کند.


قهرمان پیشکسوتان جهان ادامه داد: سال گذشته دکتر صالحی امیری، مبلغی را برای کمک به انجمن اختصاص دادند، اما فدراسیون کاراته به دلایل نامعلوم از در اختیار قرار دادن این مبلغ به انجمن امتناع کرد. رستمیان با گلایه از وزارت ورزش و جوانان بیان کرد: انجمن دیگری همطراز جوجیتسو، بودجه اختصاصی خود را گرفته، اما نه تنها بودجه انجمن جوجیتسو پرداخت نشده، بلکه حتی مقابل فعالیت ورزشکاران این رشته سنگ اندازی نیز می شود. از این رو، ما در حاشیه همایش مراتب درخواست ملاقات با وزیر محترم را با ایشان مطرح کردیم که مورد موافقت قرار گرفت.

انتشار خبر: کوروش جم

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن