اخبار برگزیدهتئاترکانال تلویزیونکتابهنری

بيوگرافي یک هنرمند: سحر بيرانوند٬ بازيگر و دوبلور

آیپت چنل: سحر بيرانوند٬ بازيگر تئاتر و دوبلور تلویزیون٬ فعالیت جدی خود را در زمينه هنري با راديو آغاز كرد. پس از قبولي در آزمون خانه‌ی رادیو، در دوره‌های باشگاه رادیویی جوان شركت كرد كه از اساتيد برجسته اين دوره؛ استاد فن بيان آرش آبسالان و استاد بازيگري نمايش راديويي فريدون محرابي بودند.

وی سپس با توجه به علاقه بسياري كه به هنر نمايش و بازيگري داشت دوره بازيگري تئاتر را زير نظر استاد سيامك صفري گذراند و نتيجه اين دوره اجراي نمايش *زمزمه هاي پريشان* به كارگرداني *سيامك صفري* در عمارت نمايشي نوفل لوشاتو بود.

بيرانوند٬ همچنين دوره بازيگري مقابل دوربين را تحت هدايت استاد روح الله حجازي گذرانده و چند فيلم كوتاه هم بازي نموده است.

بازی در تئاتر

از نمايش هاي كه سحر بيرانوند در آنها به ايفاي نقش پرداخته٬ مي توان به اين موارد اشاره كرد:

قوي تر در تالار مولوي سالن كوچك

روياي يك نويسنده در تماشاخانه مهرگان

زمزمه های پريشان در عمارت نمايشي نوفل لوشاتو

رقص كاغذ پاره ها در تماشاخانه سپند

قتل در ساعت خاموشي در تماشاخانه ديوار چهارم

و همینطور٬ نمايشنامه خواني پياده روي در ماه در تماشاخانه ملک

فعالیت در حوزه ادبیات

این بازیگر تئاتر٬ به عنوان كتابخوان نیز با انتشارات‌های سوره مهر، آوانامه و نوار همكاري دارد و تاكنون كتاب هاي بسياري با صدايو او در بازار منشر شده است كه در اپليكيشن هاي مختلفي از قبيل فيديبو، طاقچه، نوار، كتابراه و… قابل تهيه مي باشد.

فعالیت در عرصه دوبلاژ

بيرانوند٬ این هنرمندان جوان و با استعداد٬ همچنین در عرصه‌ی دوبلاژ نیز فعالیت‌ می‌کند و تاكنون انيميشن ها و سريال هاي بسياري براي فيليمو، نماوا، تماشاخانه و غيره دوبله نموده است.

خبرنگار: کوروش جم

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن