اخبار برگزیدهدین و اندیشهفرهنگ عمومیکانال نشست خبری

اهل بیت (ع) و انبیای الهی خلیفه و حاکمان خداوند متعال بر روی زمین هستند

حجت الاسلام صدیقی، در نشست خبری سومین اجلاسیه بین المللی فعالان مهدوی:

امام جمعه موقت تهران گفت: اگر تمدن نهایی بشر ایجاد شود همه مشکلات اخلاقی، اقتصادی وغیره رفع می‌شود و انسان‌ها به کمال می‌رسند.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه شبکه تصویری خبری ایران٬ نشست خبری سومین اجلاسیه بین المللی فعالان مهدوی٬ با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی٬ تحت عنوان رویش‌های مهدوی٬ پیش از ظهر امروز سه شنبه ۸ تیر ماه ۱۴۰۰ ٬ با حضور حجت الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران و رئیس مجمع راهبردی اندیشه مهدویت، محمدمهدی زاهدی رئیس فراکسیون مهدویت٬ محمدعلی کریمی دبیر سومین اجلاسیه بین‌المللی فعالان مهدوی و جمعی از مسئولان و اصحاب رسانه٬ در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

حجت الاسلام کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران و رئیس مجمع راهبردی اندیشه مهدویت

حجت الاسلام صدیقی، در ابتداي اين نشست خبري گفت: خداوند متعال انسان را برای خودش خلق کرد تا به کمال برسد.

وي ادامه داد: بشر می‌تواند به مقام خلیفه اللهی برسد و آینه خداوند شود، بر اساس آیات الهی انسان به صورت خدا دادی نیل به قدرت و علم مطلق دارد و ائمه اطهار (ع) کسانی بودند که علم و قدرتشان محدود نبود اما متأسفانه ارائه این علم و قدرت مطلق برایشان پیش نیامد زیرا بشر آن ظرفیت را نداشت؛ بنابراین نمایش این مظهریت تام توسط امامان معصوم نیازمند تمدن است تا آن قدرت و علم مطلق ظهور و بروز یابد.

امام جمعه موقت تهران، با بیان اینکه اهل بیت (ع) و انبیای الهی خلیفه و حاکمان خداوند متعال بر روی زمین هستند، بيان داشت: آنان چون خلیفه الهی هستند برای همین علم و قدرت آنان همانند پروردگار متعال مطلق و بی نهایت است.

حجت الاسلام صدیقی، با اشاره به اینکه هیچ پیامبری بدون برنامه و کتاب به سوی انسان‌ها مبعوث نشد، اظهار داشت: انبیای الهی و اهل بیت (ع) با برنامه‌ای که از سوی خداوند متعال داشتند خودشان را به بشریت معرفی کردند، همچنین از دیگر ویژگی‌های این بزرگواران وجود شاگرد است تا بتوانند به واسطه افرادی که تربیت می‌کنند مروج معارف الهی باشند. جایی که علم نیست تمدن و انسجام در آنجا حاکم نخواهد بود.

وي تأسیس مجمع بین‌المللی راهبردی اندیشه مهدویت را بسیار ارزشمند دانست و گفت: این مجمع در سال‌های اخیر تأسیس شد و نقطه عطف آن مشارکت نمایندگان مردم در این مجمع برای ایجاد تمدن نهایی بشر است. اگر تمدن نهایی بشر ایجاد شود همه مشکلات اخلاقی، اقتصادی و… رفع می‌شود و انسان‌ها به کمال می‌رسند.

محمدمهدی زاهدی، رئیس فراکسیون مهدویت

زاهدی، در ادامه اين نشست خبري گفت: فراکسیون مهدویت بحث جدیدی است که در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اتفاق افتاد، موضوع تمدن نوین اسلامی با مجلس شورای اسلامی از نظر تقنینی، نظارتی و راهبردی در عرصه داخلی و بین‌المللی ارتباط دارد تا نمایندگان مردم با ریل گذاری مناسب بتوانند در حرکت قطار جریان مهدویت برای ایجاد تمدن نوین اسلامی مثمر ثمر باشند.

وی بستر سازی قانونی را یکی از وظایف مجلس شورای اسلامی برشمرد و گفت: برای مثال در حوزه آموزش و پرورش یک بحث جدی است که مجلس باید در این زمینه ورود داشته باشد تا بر اساس سند تحول بنیادین محتواهای لازم در عرصه مهدویت در کتب درسی و جذب معلمان و مشاوران در نظر گرفته شود.

رئیس فراکسیون مهدویت٬ یکی از مؤلفه‌های قدرت را علم و فناوری بیان کرد و گفت: ما باید در جهان به قدرتی برسیم که بتوانیم حرف برای گفتن داشته باشیم و این امر با مرجعیت علمی و فناوری و نوآوری امکان پذیر است بنابراین علاوه بر مراقبت در عرصه علم و فناوری باید در حوزه اقتصادی آن نیز ورود پیدا کنیم و مجلس باید در این حوزه نیز نظارت تقنینی، راهبردی و… داشته باشد. همچنین ارتباط با کشورهای دوست و نزدیک از طریق گروه‌های دوستی پارلمانی از دیگر وظایف مجلس به شمار می‌رود چرا که این گروه‌های دوستی پارلمانی می‌تواند در ترویج فرهنگ مهدویت بسیار کمک کند زیرا مساله مهدویت تنها مختص شیعیان نیست و به دیگر مسلمانان نیز به آن اعتقاد دارند؛ لازم به ذکر است فراکسیون مهدویت اهداف بسیاری در راستای ترویج فرهنگ مهدوی و ایجاد تمدن نوین اسلامی دارد.

محمدعلی کریمی٬ دبیر سومین اجلاسیه بین‌المللی فعالان مهدوی

کریمی٬ در ادامه این نشست خبری گفت: امسال این اجلاسیه با عنوان رویش‌های مهدوی برگزار می‌شود و در حقیقت بیانیه گام دوم را به یک نگاه عمیق و استراتژیک بازخوانی خواهیم کرد. این اتفاق بزرگ مصادف است با ۲۲ و ۲۳ مهرماه ۱۴۰۰ همزمان با نهم ربیع‌الاول آغاز امامت حضرت امام زمان (عج) مصادف خواهد بود.

وی بیان داشت: سومین دوره اجلاسیه بین‌المللی فعالان مهدوی در دو بخش ایده‌های برتر و فعالیت‌های شاخص در بخش‌ها، حوزه‌ها و محورهای گوناگون خواهد بود

دبیر سومین اجلاسیه بین‌المللی فعالان مهدوی٬ به اهداف این اجلاسیه اشاره و عنوان کرد: مهمترین اهداف این اجلاسیه شامل سازماندهی و ساماندهی مؤسسات و فعالان مهدوی کشور، گفتمان سازی تمدن اسلامی در اقشار مختلف مردم، شناسایی ایده‌های برتر مهدوی و اجرای آن در سطح ملی و بین‌المللی، شناسایی فعالیت‌های شاخص مهدوی مؤسسات و ارتقای سطح آنان در عرصه ملی و بین‌المللی، استعدادیابی و پرورش استعدادهای جوان و نوجوان مهدوی و همسو سازی برنامه‌های مؤسسات مهدوی کشور به سوی تمدن سازی اسلامی و تحقق اجرای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی می ‌شود.

دبیر سومین اجلاسیه بین‌المللی فعالان مهدوی٬ با اشاره به بخش‌های مختلف این اجلاسیه، عنوان کرد: رسانه، جهادی اجتماعی و آموزش از مهمترین بخش‌های این اجلاسیه است و موضوع بعدی به حوزه‌ها مربوط می‌شود که شامل بین‌المللی، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه، مسجدها و هیأت‌ها، مؤسسات و کانون‌های مهدوی، کودک و نوجوان است.

کریمی٬ به تاریخ و مکان برگزاری این اجلاسیه اشاره کرد و گفت: افتتاحیه و اختتامیه اجلاسیه بین‌المللی فعالان مهدوی در تاریخ ۲۲ و ۲۳ مهرماه در سالن همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود و سعی داریم که یکی از سه رئیس قوه جمهوری اسلامی ایران در این اجلاسیه شرکت کنند.

گفتنی است٬ افتتاحیه و اختتامیه سومین اجلاسیه بین المللی فعالان مهدوی، همزمان با سالروز آغاز امامت حضرت ولیعصر(عج)، در ناریخ ۲۲ و ۲۳ مهرماه ۱۴۰۰ ٬ در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار می شود.

خبرنگار: صمد یوسفی

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن