اخبار برگزیدهارتباطات و فناوری اطلاعاتعلمی و فناوریکانال نشست خبریکسب و کارنمایشگاه ها

در نمایشگاه امسال یک سالن به ارائه دستاوردهای ۸ ساله معاونت علمی اختصاص دارد

اسلامی، در نشست خبری بیست و ششمين نمایشگاه الکامپ، بيان كرد:

آيپت چنل: رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران گفت: تاکنون بیش از ۲۷۰ شرکت، برای حضور در این نمایشگاه ثبت نام کرده اند و برآوردمان این است که این تعداد به ۳۰۰ متقاضی برسد.

به گزارش خبرنگار شبكه تصويري خيري ايران، نشست خبری بیست و ششمين نمایشگاه الکامپ، پيش از ظهر امروز چهارشنبه ۹ تير ماه ۱۴۰۰، با حضور حسین اسلامی رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، محمدجواد قنبری معاون نمایشگاهی وزارت صنعت، محمد ثروتی مدیر اجرايي الکامپ و الکام‌استارز و جمعي از اصحاب رسانه به شكل حضوري و آنلاين، در محل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران برگزار شد.

حسین اسلامی، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران
حسین اسلامی، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، در ابتداي اين نشست خبري، با اشاره به حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان فناوری اطلاعات ایران برای برگزاری بیست و ششمین نمایشگاه الکامپ گفت: در این نمایشگاه یک سالن به ارائه دستاوردهای ۸ ساله معاونت علمی اختصاص دارد و سازمان فناوری اطلاعات نیز تمامی تلاش خود را برای حضور دستگاه‌های اجرایی در کنار بخش خصوصی در این نمایشگاه به کار گرفته است.
وی با بیان اینکه الکامپ امسال در فضایی بالغ بر ۱۲ هزار مترمربع پذیرای شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات است، گفت: تاکنون بیش از ۲۷۰ شرکت، برای حضور در این نمایشگاه ثبت نام کرده اند و برآوردمان این است که این تعداد به ۳۰۰ متقاضی برسد.


رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، با تاکید بر اینکه تلاشمان این است که برگزاری این نمایشگاه به سمت تخصصی شدن پیش رود، ادامه داد: در این راستا سازوکارهای متعددی را برای تعداد شرکت‌ها و مخاطبان و ارائه محصولات در کنار مدیریت پروتکل‌های بهداشتی در این نمایشگاه اندیشیده ایم.
اسلامی، پيرامون اينكه، اگر طبق اعلام ستاد ملی مقابله با كرونا، شهر تهران وارد وضعیت قرمز کرونایی شود آیا این نمایشگاه برگزار خواهد شد یا خیر، گفت: ما مجوز برگزاری نمایشگاه الکامپ را از وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با كرونا، در شرایط زرد و نارنجی داریم. تا قبل از روز برپایی نمایشگاه نیز از طریق همکاران با ستاد ملی مقابله با كرونا شرایط را می‌سنجیم و در صورتی که تهران قرمز اعلام شود، این نمایشگاه لغو و به زمان دیگری موکول می‌شود.
وی افزود: تاکیدمان این است که تا قبل از شروع غرفه سازی و آماده سازی شرکت‌ها آخرین اخبار را دریافت کنیم و در صورت اعلام هشدار قرمز برای شهر تهران، این نمایشگاه لغو خواهد شد.رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، با بیان اینکه این نمایشگاه با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و طبق مقررات ستاد مقابله با كرونا برگزار می‌شود، در خصوص نامه شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به شرکت سهامی نمایشگاه‌ها برای تعویق چندماهه الکامپ گفت: ما نیز به دنبال زمان متفاوت‌تری برای برگزاری الکامپ بودیم و بر این اساس مذاکراتی با شرکت نمایشگاه‌ها برای تغییر تقویم نمایشگاهی داشتیم. اما با وجود برگزاری چندین جلسه و توافق قبلی با شورای مرکزی نظام صنفی، در نهایت مبتنی بر زمان بندی نمایشگاه‌ها، برگزاری الکامپ را برای تاریخ ۱۸ تیرماه دنبال کردیم.
اسلامی، گفت: با این وجود انتشار این نامه در فاصله ۱۰ روز مانده به برگزاری الکامپ با چه نیت و قصدی است، نمی دانم اما آنچه که مسلم است اینگونه چالش‌ها مغایر با منافع صنف فناوری اطلاعات است.
وي در پايان سخنان خود تاکید کرد: با توجه به اینکه حکم ریاست شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای ۷ خردادماه به اتمام رسیده و حکمی از سمت رئیس جمهور تاکنون برای ریاست جدید ابلاغ نشده است، موضوعات اجرایی در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران از طریق رئیس این سازمان دنبال می‌شود.

محمد ثروتی، مدیراجرايي نمايشگاه الکامپ و الکام‌استارز
محمد ثروتی، مدیر اجرايي نمايشگاه الکامپ و الکام‌استارز، در اين نشست خبري، با تاکید بر اینکه در این نمایشگاه از فضای پرازدحام جلوگیری می‌کنیم، گفت: نمایشگاه امسال به طور تخصصی‌تر برگزار می‌شود و قصدمان این است که بازدیدکننده متخصص در آن حضور داشته باشد. از این رو برای ورود بازدیدکنندگان عمومی به نمایشگاه سخت گیری می‌شود.
وی با اشاره به برنامه ریزی برای برگزاری بخش‌های مختلف نمایشگاه نیز گفت: علاوه بر برگزاری بخش‌هایی مانند الکام تاکز و الکام پیج در این نمایشگاه، امسال برای نخستین بار بخش دانش آموزی الکامپ را با عنوان پینواستارز خواهیم داشت که با هماهنگی سازمان فناوری اطلاعات، موضوعات نوآورانه در قالب تیم‌های دانش آموزی در این رویداد ارائه خواهند شد.
مدیر اجرايي نمايشگاه الکامپ و الکام‌استارز، با بیان اینکه حضور مجموعه‌های فعال در حوزه رمزارز نیز امسال در نمایشگاه الکامپ دیده شده است، افزود: پاویون‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش دانش بنیان و استارت آپ ها نیز از حضور در این نمایشگاه استقبال کرده اند.
ثروتی، تاکید کرد: با کمک و حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری و سازمان فناوری اطلاعات به تیم‌های برتر حاضر در بخش الکام پیج جوایز ۲۰۰ میلیون تومانی اعطا خواهد شد و بر مبنای شاخص‌های نوآوری و عرضه فناوری نیز به غرفه‌های برتر جوایزی اعطا می‌شود.
وي در ادامه گفت: همزمان با برگزاری نمایشگاه الکامپ نمایندگان ۶ کشور خارجی در یک سالن تحت عنوان نمایشگاه اوراسیا با هدف برگزاری نشست‌های تخصصی برای ارتباطات تجاری حضور خواهند داشت. در همین حال تیم‌های فناوری اطلاعات از کشورها افغانستان و سوریه برای بازدید از الکامپ حضور می‌یابند.
مدیر اجرایی الکامپ در پايان سخنان خود اظهار داشت: در صورتی که تهران قرمز شد، مرجع برگزاری الکامپ، تشخیص ستاد ملیي كرونا است. ما به سلامتی مردم اهمیت می‌دهیم و در صورت هشدار قرمز برای تهران، حتی اگر شرکت‌ها وارد غرفه سازی شده باشند، برگزاری نمایشگاه به تاریخ بعد از هشدار شیفت پیدا می‌کند و از این بابت شرکت‌ها نباید نگرانی داشته باشند.

محمدجواد قنبری، معاون نمایشگاهی نمایشگاه‌های بین المللی تهران
محمدجواد قنبری، معاون نمایشگاهی نمایشگاه‌های بین المللی تهران، در ادامه اين نشست خبري، با بیان اینکه الکامپ مهمترین رویداد فضای مجازی و فناوری اطلاعات کشور محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: باید نگاه دقیق‌تر به فضایی کسب و کارهای این حوزه در تحقق شعار سال که تولید و پشتیبانی و مانع زدایی ها است، داشته باشیم.
وی با تاکید بر اینکه قطعاً سلامت مردم اولی تر است، گفت: استانداردهای لازم را برای برگزاری نمایشگاه الکامپ درنظر گرفته ایم. اما با این وجود تلاش داریم که قبل از غرفه سازی، هماهنگی‌های لازم با ستاد ملی مقابله ا كرونا انجام شود. حتی در صورت دستور توقف ستاد كرونا و با وجود غرفه سازی شرکت‌ها نیز، غرفه‌ها تا زمان برگزاری بعدی نمایشگاه همانطور باقی خواهند ماند تا مشارکت کنندگان متضرر نشوند.


گفتني است، بیست و ششمين نمایشگاه الکامپ، از ۱۸ تا ۲۱ تیرماه سالجاری، از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعدازظهر، در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار مي شود.

خبرنگار: صمد يوسفي

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن