تئاترهنری

هفت نمایش در جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک اجرا می‌شوند

آيپت چنل: هفت گروه نمایشی در رده‌های سنی کودک و نوجوان برای اجرا در نخستین جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک تمرین می‌کنند.

به گزارش روابط‌عمومی جشنواره تئاتر پنجمک، در این دوره جشنواره هفت گروه نمایشی زیر نظر مریم کاظمی، نمایشنامه‌هایی بر اساس اسطوره‌ها و داستان‌های شناخته شده ایران و جهان را برای اجرا آماده می‌کنند.

نمایش‌های “آرش کمانگیر”، ” هانسل و گرتل”، ” بابا لنگ دراز”، “پوستین زرین”، “پیتر پن”، “شاهزاده و گدا” و”پری دریایی” عنوان اجراهایی هستند که در این دوره جشنواره شرکت خواهند داشت.

هنرجویان کودک و نوجوان آموزشگاه تئاتر مستقل این آثار را زیر نظر مریم کاظمی، به عنوان بخشی از آموزش مهارت‌های بازیگری تمرین کرده و اینک با مدیریت این مدرس و هنرمند شناخته شده آخرین مراحل آماده‌سازی برای اجرا را پشت سر می‌گذارند.

تمامی نمایشنامه‌های این دوره از جشنواره به قلم مریم کاظمی است که بر اساس داستان‌ها، افسانه‌ها و قصه‌های معروف جهان نوشته شده‌اند.

موسیقی این آثار توسط فرید نوایی انتخاب، تنظیم و ساخته شده و موسیقی زنده سه تا از نمایش‌ها زیر نظر امیر سلیمانی‌مقدم آماده می‌شود. طراحی لباس توسط مژگان عیوضی، طراحی صحنه توسط حسین طاهربخش، طراحی ماسک و گریم توسط افسانه قلی‌زاده انجام شده است.

هر گروه نمایش در نقش‌های فرعی و بخش‌های فنی میزبان تعدادی از هنرمندان تئاتر و بازیگران گروه تئاتر مستقل نیز هست که عرفان میدانلو، مهراد زمانی، نازنین صفا، هایده حسین زاده، فاطمه خدابنده لو، فربد تجویدی، نسیم امیرخسرو، مرجان احمدی، مهدی رمضان زاده، میترا کریمخانی و … از آن جمله هستند.

در تیم جشنواره نیز محبوبه فرح الهی عکاس، حسام کلانتری و بهرام شادانفر ساخت تیزرهای تبلیغاتی، بهنام فردافشار ساخت تیزر جشنواره، پریسا فلاح زاده طراح پوستر و بروشور و اقلام تبلیغاتی، سمیرا جنیدی مدیر اجرایی و طراح لوگو ، امید بی نیاز کاتالوگ، زهرا شایان فر روابط عمومی و … حضور دارند.

اولین جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک با مدیریت مریم کاظمی و مشارکت پردیس تئاتر تهران در مرداد ماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

انتشار خبر: كوروش جم

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن