اخبار برگزیدهشهرداری و شورای شهر تهرانشهری

۵۰ درصد از دستگاه‌های RVM در اماکن شلوغ و پرتردد جانمایی می‌شود

علیپور، در آئين رونمايي از دستگاه‌های آر. وی. ام (دریافت خودکار پسماند)، بيان كرد:

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: تا پایان ۱۴۰۰ براساس برنامه ریزی سازمان پسماند، ۵۰ درصد از دستگاه‌ های (RVM) آر. وی. ام (دریافت خودکار پسماند)، در اماکن شلوغ و پرتردد مانند فروشگاه‌ها جانمایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری شبکه تصویری خبری ایران، آئين همکاری سه جانبه شهرداری تهران، UNDP و ژاپن در پروژه مدیریت پسماند شهر تهران و رونمايي از دستگاه‌های (RVM)  آر. وی. ام (دریافت خودکار پسماند)، به مناسبت روز جهانی بدون پلاستیک، پيش از ظهر امروز سه شنبه ۲۲ تیرماه ماه ۱۴۰۰، با حضور دكتر پيروز حناچي شهردار تهران، صدرالدین علیپور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، کلودیو پرو ویداس نماینده برنامه توسعه ملل متحد در ایران، ژاک ورنر سفیر هلند، آیکاوا کازوتوشی سفیر کشور ژاپن، در ساختمان شهرداری تهران برگزار شد.

صدرالدین علیپور، مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران

علیپور، در حاشیه آئن و رونمایی از دستگاه‌های (RVM)  گفت: یکی از برنامه‌های جاری سازمان پسماند در تهران اجرای طرح کاهش پسماند(کاپ) بوده و برنامه امروز در راستای توسعه همکاری با برنامه عمران سازمان ملل و دولت ژاپن است.

وی ادامه داد: تلاش بر این است که در گام اول اجرای طرح کاپ، با فرهنگ سازی و زیرساخت‌های مناسب درصد تفکیک پسماند از مبدا را بالا ببریم. یک از راه‌های اجرای این طرح استفاده از دستگاه‌های RVM است که شهروندان اقلام پسماند ارزشمند را تحویل می‌دهند و در ازای آن رسید بهره مندی از کالاها و خدمات را دریافت می‌کنید.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران افزود: این کار از سال گذشته با همکاری شهروند و سازمان میادین میوه و تره بار آغاز شده است. در این مراکز حدود ۵ دستگاه RVM مستقر شد که با استقبال شهروندان رو به رو شد. در همین راستا بعد از مشاهده میزان استقبال، از UNDP و دولت ژاپن درخواست کردیم که تعدادی از این دستگاه‌ها را برای ایران خریداری کنند. علیپور، در ادامه اظهار داشت: ۱۸ دستگاه با اعتبار و همکاری دو کشور خریداری شده و با علم و توانایی شرکت‌های دانش بنیان داخلی به بهره برداری رسید است که یک چهارم قیمت نمونه‌های خارجی است. امکان تولید داخلی این دستگاه‌هایی که امروز رونمایی شد در کشور توسط شرکت‌های دانش بنیان داخلی آسان شد. سازمان پسماند از تولید این دستگاه‌ها حمایت می‌کند.

وي خبر داد: تا پایان ۱۴۰۰ براساس برنامه ریزی سازمان پسماند، ۵۰ درصد از دستگاه‌های RVM در اماکن شلوغ و پرتردد مانند فروشگاه‌ها جانمایی می‌شود.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، در پايان اظهار داشت: سازمان پسماند از هر امکانی برای تفکیک پسماند از مبدا استفاده می‌کند، شهروندان می‌توانند روزهای شنبه پسماند خشک را به مراکز پسماند تحویل دهند و خدمات دریافت کنند و یا پسماند خشک را به خودروهای ملودی و یا اپلیکیشن‌ها تحویل دهند و یا از این دستگاه‌ها در فروشگاه‌ها استفاده کنند. اینها راه‌های متفاوتی است برای تحویل پسماند خشک که شهروندان می‌توانند آنها را انتخاب کنند.

خبرنگار: صمد یوسفی

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن