کتاب

محرم ۱۴۰۰ با دو کتاب از انتشارات امیرکبیر

بستۀ فرهنگی انتشارات امیرکبیر، ویژۀ محرم 1400 با 20%تخفیف و ارسال رایگان

به گزارش روابط عمومی انتشارات امیرکبیر، به بهانۀ فرا رسیدن ایام عزاداری محرم، انتشارات امیرکبیر در نظر دارد تا دو کتاب «خال سیاه عربی» و «سِفر خروج» را که محتوایی دینی و مذهبی دارند با ۲۰درصد تخفیف و ارسال رایگان در این ایام به علاقه‌مندان آثار مذهبی ارائه دهد.
«خال سیاه عربی» سفرنامۀ حج حامد عسکری، شاعر و نویسندۀ شناخته‌شدۀ سال‌های اخیر است که با قلمی شاعرانه و روان مخاطب را به دل سرزمین آفتابی و سوزان عربستان می‌برد تا همراه او از لحظه‌لحظه زیارت خانه خدا و مدینۀ منوره بهره‌مند شود. «خال سیاه عربی» كتابی است خواندنی و شیرین كه آغازی خاص و فراموش‌نشدنی دارد. نویسنده با تدبیری درست، به‌جای آنكه از فرودگاه مبدأ یا لحظه‌های ورود به سرزمین حجاز شروع كند، دست خواننده را می‌گیرد و به گذشته‌های دور خود می‌برد تا جای پای نخستین ذهنیت‌ها و تصورات كودكی از خدا و سفر حج را نشان دهد و او را برای سفر آماده كند. و این نوع متفاوت در بیان روایت، سبب شد که این اثر از زمان انتشار در بهار سال ۹۹ تا به امروز از آثار محبوب و پرمخاطب انتشارات امیرکبیر باشد.
اما کتاب دیگر «سفر خروج» است که نمایشنامه‌ای از عبدالرحمان شرقاوی ادیب مصری است با ترجمه غلامرضا امامی پاییز ۹۸ منتشر شد و در آن به مصیبت‌هایی که در جریان واقعه عاشورا بر خاندان اهل بیت رفته است،می‌پردازد این نمایشنامه اگرچه برپایۀ مستندات تاریخی نگاشته شده، اما تخیل قوی نویسنده این اثر را از واقعه‌ای تاریخی به روایتی پرشور تبدیل کرده است. نمایشنامه با خبر مرگ معاویه و شرح تمایل مردم برای بیعت با امام حسین آغاز می‌شود و با ذکر جزییات سرانجام بانیان واقعۀ عاشورا به پایان می‌رسد.
بستۀ ویژۀ ایام عزاداری محرم انتشارات امیرکبیر، با ارسال رایگان و ۲۰%تخفیف به قیمت ۶۶٫۴۰۰ در دهه نخست محرم از طریق وبگاه انتشارات امیرکبیر قابل سفارش است.
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن