فرهنگیکتاب

نشر ایران برای ماندگاری ناگزیر از ارتباطات بین ‏المللی است

محسن جوادی:

آیپت چنل: مراسم رونمایی از پرونده‏ های بین‏ المللی نویسندگان، تصویرگران و مروجان کتابخوانی کودک و نوجوان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مراسم رونمایی از پرونده بین‎ المللی نویسندگان، تصویرگران و مروجان کتابخوانی کودک و نوجوان با حضور محسن جوادی، معاون امور فرهنگی؛ ابراهیم حیدری؛ مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‎ریزی‎های فرهنگی و علیرضا اسماعیلی، مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی روز سه‎شنبه(۱۹ مردادماه) در معاونت امور فرهنگی برگزار شد.

محسن جوادی در این مراسم با اشاره به اهمیت این اقدام گفت: به نظرم نشر ایران برای ماندگاری و گسترده شدن باید ارتباطات بین‏المللی خود را گسترده‎تر کند و اگر نشر ایران نتواند بین‏المللی شود در آینده از بین خواهد رفت.

وی ادامه داد: امیدوارم با اقدامی که از سوی دفتر مطالعات و برنامه‏ریزی‎های فرهنگی برای این نویسندگان انجام شده است در آینده شاهد موفقیت فعالان فرهنگی ایران در سراسر جهان باشیم.

همچنین در این مراسم ابراهیم حیدری به ذکر توضیحات درباره روند تشکیل پرونده برای نویسندگان، تصویرگران و مروجان کتابخوانی پرداخت و گفت: این اقدام با هدف شناساندن نویسندگان، تصویرگران و مروجان مطرح حوزه‌ کتاب کودک و نوجوان ایران به جهان و کمک به حضور کتاب‌های کودک و نوجوان ایران در بازارهای جهانی انجام شده است.

وی ادامه داد: همچنین برقراری ارتباط‌های ادبی با کشورهای دیگر و دیپلماسی فرهنگی، آشنا کردن نویسندگان و کارشناسان ادبیات کودک و نوجوان با تدوین پرونده بین‌المللی از دیگر اهداف این طرح بوده است.

وی با اشاره به تکمیل پرونده نویسنده گفت: فریدون عموزاده خلیلی، لاله جعفری، طاهره ایبد، افسانه شعبان‌نژاد، محسن هجری، ناصر یوسفی، محمدرضا حیدری ابهری، علیرضا گلدوزیان، هدی حدادی، اسماعیل آذری‌نژاد و عبدالحکیم بهار افرادی بودند که پرونده آنها برای حضور در مجامع بین‏المللی تکمیل شد.

 
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن