بانک

تمدید اجرای طرح مهراندیش بانک مسکن تا پایان سال

آیپت چنل: بانک مسکن از تمدید اجرای طرح ویژه وصول مطالبات غیرجاری با عنوان «طرح مهراندیش» تا پایان سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا ، با توجه به شرایط اقتصادی اقشار جامعه و همچنین توجه ویژه بانک مسکن به ساماندهی و کاهش مطالبات غیرجاری، این بانک طرح ویژه کاهش مطالبات غیرجاری با عنوان طرح مهر اندیش را در راستای ایجاد مشوق های لازم برای مشتریان دارای اقساط غیرجاری به اجرا درآورد.

به گزارش هیبنا، در واقع این طرح به منظور تسریع و تسهیل در فرآیند وصول مطالبات و مساعدت با مشتریان با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی جامعه ناشی از اعمال تحریم ها و شیوع ویروس کرونا تصویب و مورد اجرا قرار گرفته است.

براساس این گزارش، بانک مسکن به منظور رعایت ملاحظات کرونایی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، اسناد بخشودگی جرایم مربوط به واریز اقساط عقود مبادله‌ای موجود در سیستم تسهیلات متمرکز (خوددریافت) را به صورت سیستمی صادر خواهد کرد و مشتریان می توانند اقساط معوق خود را از تمامی درگاههای غیرحضوری همانند اینترنت بانک، همراه بانک و … واریز و از بخشودگی جرایم بهره مند شوند و نیاز به حضور مشتریان در شعبه نیست.

بند دیگر این طرح مربوط به تمدید قراردادهای مشارکت مدنی مشروط به تعیین تکلیف قراردادها است و در صورتی که کمتر از ۶۰ ماه از تاریخ انعقاد قرارداد اولیه سپری شده و پروژه همچنان تکمیل نشده باشد این بند از طرح شامل قرارداد می شود.

لازم به ذکر است، تسریع در شرایط فروش تدریجی قراردادهای مشارکت مدنی و همچنین تغییر نام مدیون در خصوص انتقال اسناد وکالتی نیز از دیگر بندهای پیش بینی شده در این طرح است.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن