ارتباطات و فناوری اطلاعات

تفاهم‌نامه‌ی مشترک میان نصر تهران و انجمن آشنا| خبر خوب برای فعالان حوزه‌ی نرم‌افزار

آیپت چنل: عضو هیأت مدیره‌ی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران ضمن اشاره به نشست مشترک میان نمایندگان نصر تهران و انجمن شرکت های نرم افزاری (آشنا)، از توافقِ انعقاد تفاهم نامه‌ی مشترک میان دو تشکل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، مجید اورعی در اینباره گفت: در نشست مشترک با نمایندگان انجمن آشنا، هر دو گروه ضمن تاکید بر لزوم همکاری‌های مشترک و هماهنگ به ویژه در مورد کسب و کارها و کاهش مشکلات آنها در این حوزه، تاکید کردند که تعدد مراکز صنفی به شرط هماهنگی با یکدیگر، در مقابل نهادهای قانونگذاری و اجرایی راهگشا خواهد بود.

او ادامه داد: به همین منظور در این نشست بنده به رابط سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران و آقای علیرضا بزرگمهری، نایب رئیس هیأت مدیره‌ی انجمن شرکت‌های نرم افزاری به عنوان رابطان دو مجموعه جهت هماهنگی و تبادل نظر و شرکت در جلسات مشترک معرفی شدیم.

عضو هیأت مدیره‌ی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران با اشاره به تاثیرات همکاری‌های مشترک در راستای رفع موانع کسب و کارها گفت: باتوجه به اینکه انجمن آشنا صرفا در حوزه‌ی نرم‌افزاری فعالیت می‌کند، قطعا این تفاهم‌نامه در حوزه‌ی نرم‌افزار اثرگذار خواهد بود، بنابراین کسب و کارها و شرکت‌های نرم‌افزاری از آن متاثر خواهند شد.

او افزود: «آشنا» انجمنی تخصصی در حوزه‌ی نرم‌افزار است و از سوی دیگر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای نیز ذیل قانون حمایت از پدیدآورندگان نرم‌افزار شکل گرفته و دارای سبقه‌ی طولانی در حوزه‌ی نرم‌افزار است. بنابراین امیدواریم با این همکاری مشترک، مسائل مربوط به فعالان حوزه‌ی نرم‌افزار با جدیدیت و همت بیشتری در دوره‌ی ششم هیأت مدیره پیگیری شود و اعضای صنف نیز از منافع این همکاری بهره‌مند شوند.

اورعی همچنین در مورد جزئیات همکاری مشترک با انجمن شرکت‌های نرم افزاری توضیح داد: این همکاری عموما به مسائل تشکل‌های صنفی که در تعامل با نهادهای قانونگذاری و اجرایی با آن موجه می‌شوند، مرتبط خواهد بود.

او ادامه داد: طبیعتا قوانین و مقررات موجود بر فعالیت‌ کسب و کارها اثرگذار است و هدف ما این است که در ذیل این تفاهم مشترک، صدای متحد و هماهنگی از سوی تشکل‌های صنفی در مقابل رویکردهای قانون‌گذاری، نظارتی و اجرایی دستگاه‌های حاکمیتی داشته باشیم.

عضو هیأت مدیره‌‎ی سازمان نظام صنفی رایانه‎ای استان تهران تأکید کرد: تمامی فعالیت‌های صنفی به دنبال کاهش موانع کسب و کارها و تسهیل فعالیت آنها هستند. وقتی دو تشکل صنفی به صورت هماهنگ و در راستای یکدیگر موضوعاتی را به نهادهای مرتبط در دولت منتقل ‌کنند، قطعا اثرگذاری بیشتری خواهد داشت.

او ابراز امیدواری کرد این صدای هماهنگ با پیگیری‌هایی که توسط تشکل‌های مختلف دنبال می‌شود، نزد حاکمیت بهتر شنیده شود و از ذیل این هماهنگی و یک‌ صدایی، دستاوردهایی برای اعضای صنف به وجود بیاید.

به گفته‌ی اورعی طی یک تا دو ماه آینده تفاهم‌نامه‌ی همکاری مشترک میان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران و انجمن شرکت های نرم افزاری به صورت رسمی امضا خواهد شد.

صمد یوسفی – خبرنگار

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن