صنعت٬ معدن و تجارتعکسنمایشگاه ها

تصاویر نشست خبری منصور یزدی ‌زاده مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان

در حاشیه دهمین نمایشگاه بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران (ماینکس ۲۰۲۱)

آیپت چنل: نشست خبری منصور یزدی ‌زاده مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان، در حاشیه دهمین نمایشگاه بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران (ماینکس ۲۰۲۱)، صبح امروز سه شنبه ۱۱ آبان ماه ۱۴۰۰، با حضور جمعی از اصحاب رسانه، در محل غرفه شرکت ذوب آهن اصفهان، واقع در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) تهران برگزار شد.

منصور یزدی ‌زاده مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: بیش از ۱۵ نوع محصول جدید برای امسال در سبد محصولات تولیدی ذوب آهن اصفهان وجود دارد که تاکنون بی‌سابقه بوده است و محصولاتی که در ذوب آهن تولید شده است دارای ارزش افزوده بالایی است.

بنا به این گزارش، دهمین نمایشگاه بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی (ماینکس ۲۰۲۱)، صبح امروز سه‌ شنبه ۱۱ آبان ‌ماه ۱۴۰۰، با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشاف معدنی کشور، جمعی از مدیران و اصحاب رسانه، در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) تهران افتتاح شد.

این دوره از نمایشگاه که با حضور ۲۱۵ شرکت داخلی و ۳۵ شرکت خارجی، از ۲۲ کشور از جمله ایتالیا، ژاپن، آلمان، هلند، چین، روسیه و ترکیه برپاست، فرصتی برای گردهمایی متخصصان و سرمایه‌گذاران است تا ضمن معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود، زمینه سرمایه‌گذاری لازم را در این حوزه‌ها فراهم نمایند.

ایران دارای ۸۱ نوع از انواع مختلف مواد معدنی و ذخایر اثبات شده سنگ‌آهن ایران به مقدار ۲.۷ میلیارد تن (هشت دهم درصد کل ذخایر جهان) و ذخایر سنگ معدن مس به مقدار ۲.۶ میلیارد تن (چهار دهم درصد از ذخایر جهانی) است. ایران همچنین دارای ۱۱ میلیون تن روی (چهار درصد از ذخایر جهانی) است.

همچنین کل ذخایر اثبات شده معادن ایران در حدود ۶۰ میلیارد تن برآورد شده که با اجرای اولویت نخست اکتشافی کشور در گستره‌ای به مساحت ۵۰۰ هزار کیلومتر مربع، انتظار می‌رود به بیش از ۱۰۰ میلیارد تن برسد. از این رو بخش معدن و صنایع معدنی یکی از حوزه‌های مهم و اثرگذار در تولید و تجارت کشور به شمار می‌آید.

محمدرضا مقدم، مدیر اجرایی دهمین نمایشگاه سالانه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران


گفتنی است، دهمین نمایشگاه بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران (ماینکس ماینکس ۲۰۲۱)، از ۱۱ تا ۱۳ آبان ماه ۱۴۰۰، در مصلای بزرگ امام خمینی(ره)، با رعایت کامل دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های ابلاغی وزارت بهداشت برگزار می ‌شود.تصاویر نشست خبری

تصاویر نمایشگاه

عکس: کوروش جم

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن