تعاون٬ رفاه و خدمات اجتماعیجوانان و خانوادهعلمی و فناوری

آکادمی مهندسی سامسونگ هفت ساله شد

آیپت چنل: آکادمی مهندسی سامسونگ به عنوان یکی از فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی این شرکت در ایران هفتمین سال فعالیت خود را پشت سر گذاشت.

سامسونگ در دی ماه سال ۱۳۹۳ با همکاری سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای ایران و اداره کل فنی‌وحرفه‌ای استان تهران، «آکادمی مهندسی سامسونگ» را به منظور آموزش و ارتقا سطح مهارت جوانان راه‌اندازی کرد.

آکادمی مهندسی سامسونگ دوره‌های آموزشی «تعمیرکار موبایل و تبلت»، «نصب و تعمیرماشین‌های لباسشویی»، «نصب و تعمیرماشین‌های ظرفشویی»، «نصب و تعمیر کولرهای گازی سبک»، «نصب و تعمیر سردکننده‌های خانگی»، «نصب و تعمیر سیستم‌های صوتی خانگی» و «نصب و تعمیر تلویزیون‌های پیشرفته» را برگزار می‌کند. علاقه‌مندان به کسب مهارت‌های فنی پس از ثبت‌نام و گذراندن آزمون‌ ورودی به طور رایگان دوره‌های دو تا سه ماهه آکادمی مهندسی سامسونگ را فرا می‌گیرند.

فرهاد هجرت، مدیر ارشد بازاریابی سامسونگ در ایران در مورد اهداف این شرکت از راه‌اندازی آکادمی مهندسی می‌گوید: «موضوع آموزش و اشتغال یکی از زمینه‌های اصلی فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی سامسونگ را تشکیل می‌دهد و در این حوزه شرکت سامسونگ پروژه‌های بزرگی را در سرتاسر جهان انجام داده است. در ایران هم تاکنون فعالیت‌های ماندگاری مثل آکادمی مهندسی و مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر صورت گرفته است. ما در سامسونگ خوشحالیم که با راه‌اندازی این آکادمی توانستیم نقش موثری در ارتقا سطح مهارت جوانان ایرانی داشته باشیم».

کارنامه هفت ساله

تاکنون بیش از ۲۰۰ دوره آموزشی در آکادمی مهندسی سامسونگ برگزار شده که در طی این دوره‌ها بیش از ۳۴۰۰ نفر فار‌غ‌التحصیل شده‌اند. مهارت‌آموزانی که موفق به پشت‌سر گذاشتن دوره‌های آکادمی مهندسی سامسونگ می‌شوند، پس از پایان دوره گواهینامه رسمی سازمان فنی‌‌و‌حرفه‌ای را دریافت می‌کنند. این موضوع علاوه بر گرفتن مجوز کسب‌و‌کار در کشور، امکان کار در  خارج از کشور را برای دانش‌آموختگان فراهم می‌کند.

ثبت‌نام در دور‌ه‌های آکادمی مهندسی سامسونگ هیچ‌گونه محدودیتی ندارد و به همین دلیل دوره‌های این مرکز تاکنون مورد استقبال طیف گسترده خانم‌ها و آقایان علاقه‌مندان به کسب مهارت‌های فنی‌وحرفه‌ای قرار گرفته است. بیش از ۴۰۰ نفر از فارغ‌التحصیلان آکادمی مهندسی سامسونگ را مهارت‌آموزان خانم تشکیل می‌دهند.

مجتبی زندوکیلی، سرپرست آکادمی مهندسی سامسونگ در مورد فعالیت مهارت‌آموزان خانم در این مرکز می‌گوید: «در سال‌های ابتدایی تنها دوره تعمیر موبایل و تبلت برای خانم‌ها برگزار می‌شد اما در حال حاضر دوره‌های لوازم خانگی و صوتی و تصویری هم برای خانم‌ها برگزار می‌شود. حضور چشمگیر خانم‌ها در کلاس‌ها و سطح مهارتی آنها به گونه‌ای است که تحسین مربیان آکادمی را در پی داشته است».

سرپرست آکادمی مهندسی سامسونگ با اشاره به دوران همه‌گیری کرونا و سختی‌های تشکیل کلاس‌ها می‌گوید : « فعالیت‌های آکادمی مهندسی حتی در زمان‌های دشواری مثل دوران همه‌گیری کرونا هم قطع نشد و به روش‌های مجازی و از طریق حساب شبکه اجتماعی آکادمی در اینستاگرام فعالیت‌های آموزشی مرکز ادامه پیدا کرد. در حال حاضر کلاس‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور حداقلی مهارت‌آموزان برگزار می‌شود».

علاقه‌مندان به شرکت در دوره‌های آموزشی آکادمی مهندسی سامسونگ پس از تکمیل فرم پیش‌ثبت‌نام در وبسایت آکادمی، مراحل گزینش که به صورت تلفنی و حضوری از پیش نیاز های درج شده در وبسایت است را پشت‌سر می‌گذرانند. در نهایت براساس ظرفیت‌های هر دوره نفرات منتخب برگزیده و برای شروع کلاس‌ها فراخوانده می‌شوند.

دوره‌های آکادمی مهندسی سامسونگ در محل این آکادمی واقع در مرکز فنی و حرفه ای شماره دو شهید سهی استان تهران ارائه می‌شود. برای اطلاع از تاریخ برگزاری دوره‌های آکادمی مهندسی سامسونگ می‌توانید به بخش پیش ثبت‌نام در وبسایت آکادمی به نشانی www.samsungea.ir مراجعه کنید.

درباره شرکت سامسونگ الکترونیکس

سامسونگ الكترونيكس الهام‌بخش دنیا است و آينده را با ايده‌های نو و فناوري‌هاي خلاقانه و کاربردی اش شكل مي‌دهد. حاصل خلاقیت و نوآوری بی‌وقفه سامسونگ، دگرگونی و ارائه تعریفی نوین در دنیای تلویزیون ها، گوشی های هوشمند، دستگاه‌های پوشیدنی، تبلت ها، دوربین‌ ها، لوازم دیجیتال، تجهیزات پزشکی، سیستم‌های شبکه و قطعات نیمه‌رسانا و نمایشگرهای حرفه‌ای است. برای اطلاعات بیشتر و دریافت آخرین اخبار، می‌توانید به وب‌سایت http://news.samsung.com  مراجعه کنید.

انتشار: کوروش جم

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن