اخبار برگزیدهنمایشگاه هاهنرهای تجسمیهنری

بازگشت بیتا وکیلی هنرمند نقاش پس از پنج سال

آیپت چنل: بیتا وکیلی، با رویکردی تازه و پس از پنج سال، تازه ترین مجموعه نقاشی هایش را عصر جمعه اول بهمن ماه در گالری ایوان به تماشا می گذارد.

«این باغ، تاریخ است » ، عنوان این نمایشگاه است؛ ۱۶ تابلو که همگی در دو سال اخیر خلق شده اند با اندازه های مختلف به نمایش درمی آیند.»

به عنوان استیتمنت نمایشگاه این متن منتشر شده است:

«خانم! شما تنهایی توی این باغ، تمام روز، چه‌کار می‌کنید؟»

«مثل تو، پرسه می‌زنم!» گربه، آن « زن-تاریخِ » باستانی را بو کشید و گفت: «می‌خواهید چیزی را فراموش کنید؟» زن گفت:«نه! برعکس! می‌خواهم به یاد بسپارم» گربه گفت:«پس بهتر است با من به قلب باغ بیایید»

این نمایشگاه انفرادی بیتا وکیلی پس از ۵ سال در ایران برگزار می‌شود؛ این نقاش شناخته شده انتزاعی با عبوری نرم و نازک از تم شناخته شده اش جلوه های تصویری آرامش بخش و چشم نوازی را پدید آورده است.

بیتا وکیلی ، متولد ۱۳۵۲ تهران،  نقاشی را از دوران دبيرستان شروع و حدود ۲۸ سال است كه به طور حرفه اي مشغول نقاشي است، تحصیلات او کارشناسی نقاشی از دانشكده هنرِ دانشگاه آزاد و  كارشناسي ارشد نقاشی از دانشكده هنرِ تهران است.

آثار او در ۹ نمايشگاه انفرادي، هفت دوره حراجِ تهران ، چندین دوره حراج کریستیز و بیش از ٨٠ نمایشگاه گروهی در ايران ، دبي، كانادا، آمريكا، فرانسه ، چين ، مالزي، موناكو ، ارمنستان ، عمان ، و انگلستان ارائه شده است.

گالری ایوان تا ۱۵ بهمن نقاشی های بیتا وکیلی را به تماشا دارد. ایوان در نشانی الهیه، مریم شرقی، خیابان مهدیه، خیابان جبهه، کوچه لسانی، بن‌بست حمید، شماره یک واقع است.

انتشار: کوروش جم

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن