تئاترکتابهنری

رونمایی کتاب و نمایشنامه خوانی بابا لنگ دراز برگزار شد

آیپت چنل: نمایشنامه بابا لنگ دراز نوشته مریم کاظمی که برای اولین جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک نوشته شده و در انتشارات گیسا به چاپ رسیده روز گذشته در چهارمین روز از رپرتوار آموزشی پنجمک رونمایی و توسط گروه بازیگران این نمایش، خوانده شد.

مریم کاظمی در مراسم رونمایی این کتاب با تقدیر از تک تک هنرجویان ، مربیان و همکاران برگزاری رپرتوار گفت: نمایش بابا لنگ دراز ، تابستان امسال و در جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک روی صحنه رفت و امروز شما شاهد اجرای نمایشنامه خوانی این گروه بودید. برای نمایشنامه خوانی هشت نفر از هنرجویانی که در اجرا حضور داشتند را نداشتیم و نقش هایشان را بین هنرجویان دیگر تقسیم کردیم. امیدوارم از آن لذت برده باشید.

وی ادامه داد: در هر برنامه نمایشنامه خوانی بنا داریم که با هدف علاقه مند کردن کودکان و نوجوانان به خواندن کتاب و به خصوص نمایشنامه ، به تعدادی از کودکان و نوجوانان تماشاگر کتاب هدیه بدهیم.

این مربی و کارگردان تئاتر با دعوت از تک تک کودکان و نوجوانان تماشاگر یک جلد از نمایشنامه بابا لنگ دراز را به هر یک هدیه داد.

وی با اشاره به این که دو نمایش از جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک در رپرتوار اجرای صحنه ای نمی شوند توضیح داد: دو نمایش آرش کمانگیر و بابا لنگ دراز که بازیگران نوجوان بیشتری دارند و مشغله تحصیل شان بیشتر است قرار است در سال آینده اجرای عمومی بشوند از این رو در رپرتوار اجرای صحنه ای نخواهند داشت اما اجرای نمایشنامه خوانی این دو نمایش برگزار می شود.

نمایشنامه بابا لنگ دراز با اقتباس از رمان بابا لنگ دراز نوشته جین وبستر نوشته شده و در خلاصه داستان آن آمده است: این داستان ماجراهای یک دختر جوان به نام «جودی آبوت» است، که تا قبل از رفتن به دانشگاه در یک پرورشگاه بزرگ شده است. در سال‌های تحصیل در کالج جودی برای یک مرد ثروتمند و خیّر که تابه‌حال او را ندیده‌است نامه می‌نویسد. این مرد ثروتمند هزینه های تحصیل جودی ابوت را می پردازد تا او یک نویسنده شود.

انتشار: کوروش جم

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن