اخبار برگزیدهاقتصادیپزشکیکسب و کارهمایش ها

نشست خبری سومین دوره ملی مسابقات ملی ماساژ با رویکرد اشتغال پایدار و کارآفرینی برگزار شد

نشست خبری سومین دوره مسابقات ملی ماساژ، با رویکرد اشتغال پایدار و کارآفرینی، به همراه دومین دوره همایش علمی ماساژ، با رویکرد سلامت جسم و روان، از ۲۸ تا ۲۹ بهمن ۱۴۰۰، در محل مرکز همایش های بین المللی رازی تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی آیپت چنل، نشست خبری سومین دوره ملی مسابقات ملی ماساژ با رویکرد اشتغال پایدار و کارآفرینی، جمعه با حضور سیداسماعیل سید اشرفی رئیس کانون انجمن های صنفی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای، دکتر بهرام قدسی رئیس انجمن صنفی ماساژ استان تهران و عضو هیات مدیره کانون انجمن های صنفی آموزشگاههای آزاد فنی حرفه ای کشور، دکتر علی اسدی نژاد مدیرعامل شرکت رایحه باران شرق دور، نوید مرصعی مدیرعامل گروه تولیدی آرامش و سید مهدی سجادی رئیس اتحادیه گرمابه داران – سونای خشک و بخار تهران، در محل مرکز همایش های بین المللی رازی تشریح شد.

بهرام قدسی، رئیس انجمن صنفی ماساژ استان تهران، در نشست خبری این رویداد گفت: سومین دوره مسابقات ملی ماساژ به همراه دومین دوره از همایش علمی ماساژ، از ۲۸ تا ۲۹ بهمن ،۱۴۰۰ در مرکز همایش های بین المللی رازی تهران برگزار شد.

وی افزود: رویکرد سومین مسابقات علمی ماساژ«اشتغال پایدار» و رویکرد همایش علمی ماساژنیز رویکرد «سلامت جسم و روان» بود.

رئیس انجمن صنفی ماساژ استان تهران، ادامه داد: مسابقه ملی ماساژ در دو قالب عملی و تئوری برگزار شد و هدف ما از برگزاری بخش تئوری به این منظور بود که بتوانیم هنرجویان این رشته را با سوق دادن به مطالعه کتب روز ماساژ، آنان را از جدیدترین دستاوردهای علمی در این زمینه آشنا سازیم. ضمن اینکه هفت داور نیز این مسابقات را داوری می کردند.

قدسی اظهار داشت: در اختتامیه این مسابقه که عصر امروز جمعه ۲۹ بهمن برگزار شد  از ۱۰ نفر برتر ماساژ آقایان و ۱۰ نفر برتر ماساژ بانوان تقدیر شد.

وی گفت: تیم ملی ماساژ آقایان به مسابقه جهانی ماساژ که در ماه جوون میلادی در دانمارک برگزار می گردد، اعزام می شوند.

رئیس انجمن صنفی ماساژ استان تهران، با اشاره به فعالیت های جنبی این دوره از مسابقات ملی ماساژ گفت: امسال نمایشگاه جنبی با حضور شرکت های مختلف در زمینه تولیدات مصرفی و تشکیلات وابسته به صنف ماساژ نیز در کنار سومین دوره مسابقات ملی و دومین دوره  از همایش ملی ماساژ برگزار شد.

قدسی، با تاکید بر تلاش های صنف ماساژ کشور، بیان داشت: به جرائت باید بگویم که پیشرفت های حوزه ماساژ در ایران در چند سال گذشته، ره صد ساله را پیموده است و امیدواریم با تلاش های بیشتردر سالهای آینده ؛ شاهد ایجاد اتحادیه مستقل ماساژ با مدیریت بدنه صنفی ماساژ در کشور باشیم.

علی اسدی نژاد، مدیرعامل شرکت رایحه باران شرق دور و کارآفرین نمونه ماساژ در حوزه روغن های تخصصی ماساژ، در این نشست خبری اظهار داشت: اگر چه ماساژ در کشور ما سبقه طولانی دارد؛ اما تا چند سال قبل؛ هنوز به دلیل عدم تجهیزات لازم در این حرفه وارد دنیای مدرنیته این حرفه  نشده بود؛ تا اینکه ایده ها تبدیل به عمل شد و ما در این حرفه در بخش روغن های تخصصی، با اتکا به توان داخلی به تولید رسیدیم؛ به طوری که امروزه  ۹۰ درصد از روغن های تخصصی ماساژ در داخل کشور تولید می شود.

اسدی نژاد، عنوان کرد: از سال آینده صادرات انواع روغن های تخصصی به کشورهای بالکان آغاز خواهد شد و امیدواریم علاوه بر کارآفرینی وارز اوری خوبی هم برای کشورمان داشته باشیم.

نوید مرصعی، مدیرعامل گروه تولیدی آرامش و کارآفرین برتر کشور، در ادامه این نشست خبری، با تشریح فعالیت های خود بویژه در زمینه تخت های ماساژ اظهار داشت: استارت تولید تخت های ماساژ درسال ۹۴ زده شد و امروز توانستیم  اولین تولید کننده تخت های ماساژ و محصولات جدید در این حرفه باشیم.

وی با بیان اینکه حرفه ماساژ در ایران بسیار مظلوم است و آسیب های زیادی را متحمل شده است، یادآور شد: ما با بکارگیری از توان داخلی توانستیم به مرحله برسیم که تولیدات ما به لحاظ کیفی توان رقابت با اجناس خارجی را داشته باشد و خوشبختانه در این زمینه نیز بسیار تاثیر گذار در بازار بودیم و از سال آینده حتما تولیدات خودمان را صادر خواهیم کرد.

سیدمهدی سجادی، رئیس اتحادیه حمام های سنتی و ماساژ و سونای تهران، در این نشست خبری، با اشاره به شکل گیری حمام های سنتی ایران از زمان صفویه اظهار داشت: پیشینه ماساژ به حمام های سنتی ایران برمی گردد و ما تصمیم گرفتیم که این حرفه را ساماندهی کنیم و مسئول صدور پروانه صدور کسب این حرفه بر عهده ما گذاشته شده است.

وی ادامه داد: ما با کمک و همیاری آموزشگاههای فنی – حرفه ای، توانستیم مقوله و حرفه ماساژ را در ایران مطرح کنیم؛ به طوری که امروزه  مهارت و اشتغال در حرفه ماساژ یکی از پر استقبال ترین مشاغل در ایران محسوب می شود و امیدواریم که استقبال از این حرفه در کشور روز به روز افزایش باید.

اسماعیل سیداشرفی، عضو شورای عالی راهبردی شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام و رئیس کانون انجمن های صنفی آموزشگاه های فنی و حرفه ای، در این نشست خبری، با بیان اینکه مهمترین رسالت ما جدا از بحث آموزش، «توسعه فرهنگ مهارت آمیزی» در کشور است، گفت: بی شک توجه به بحث مهارت آمیزی می تواند مساله اشتغال و چالش های اجتماعی آن  را در کشور مرتفع سازد؛ چرا که معتقدیم جامعه ای که بحث اشتغال آن حل شده باشد آن جامعه، جامعه پویا و شادابی خواهد بود. این در حالی است که حرف اول برای رسیدن به اشتغال از آن «آموزش» خواهد بود.

وی افزود: متاسفانه کشور ما در حوزه آموزش؛ هیچگاه عملکرد خوبی نداشته است که بخش عمده آن به تصمیم گیران دولتی برمی گردد؛ چرا که  در سالیان گذشته هیچ وقت، آموزشهای ما هدفمند نبوده است و برنامه جامعی  برای پایان آموزش ها، پیش بینی نمی شده است.

رئیس کانون انجمن های صنفی آموزشگاه های فنی و حرفه ای ادامه داد: بیشترین توجه کشور بر روی آموزش های آکادمیک  دانشگاهها بوده و نتیجه این رویکرد نیز منجر به افزایش جوانان تحصیلکرده فاقد شغل شده است.

سیداشرفی خاطرنشان کرد: باید برای برون رفت از مشکلات اشتغال، فارغ از نگاههای سیاسی و صرفا با توجه به واقعیت ها عمل کرد و امروزه « بیکاری» مهمترین چالش کشور است و دلیل این حجم از بیکاری را «عدم برنامه ریزی و هدف گذاری در آموزش» یاد کرد.

وی تاکید کرد: با بکارگیری ظرفیت های آموزشی در سطح کشور، همچون استفاده از ۱۲ هزار آموزشگاه فنی حرفه ای در حوزه های مختلف کشور، باید مهارت آموزشی کشور را افزایش دهیم و در مسیر مهارت آموزی نیز نباید تنها به داخل کشور اکتفا کنیم.

این مسئول ارشد آموزشگاههای فنی حرفه ای، از انعقاد دو تفاهم نامه با شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام و خانه دیپلماسی ایران خبر داد و گفت: باید نیازهای خود را در زمینه آموزشگاهها ی فنی – حرفه ای وارد کنیم و در کنار آن بتوانیم همان طوری که حضرت امام (ره) فرمودند، باید انقلاب خود را به سایر کشورها صادر کنیم که یکی از راه های صدور انقلاب، اعزام  نیروهای توانمند برای اشتغال به خارج از کشور خواهد بود.

گفتنی است، سومین دوره مسابقات ملی ماساژ، با رویکرد «اشتغال پایدار و کارآفرینی»، به همراه دومین دوره همایش علمی ماساژ، با رویکرد «سلامت جسم و روان»، عصر جمعه ۲۹ بهمن ۱۴۰۰، با برپایی آیین اختتامیه، در محل سالن همایش های بین المللی رازی تهران، به کار خود پایان داد.

خبرنگار رسانه: امیر زالی زاده

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن