دانشگاهعکسعلمی و فناوریفرهنگی

گزارش تصویری آیین داوری و انتخاب برگزیدگان نهایی جایزه البرز ۱۴۰۱

آیپت چنل: آیین داوری عمومی و انتخاب برگزیدگان نهایی در بخش های دانشجویان وزارت علوم، دانشجویان وزارت بهداشت، مخترعان و طلاب حوزه علمیه، از میان افراد واجد شرایط، به صورت همزمان و به تفکیک، توسط هیئت انتخاب جایزه البرز ۱۴۰۱ که متشکل از بیش از ۳۰ تن از نخبگان و اساتید مبرز دانشگاهای سراسر کشور می باشند، عصر یکشنبه ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۱، با حضور جمعی از اصحاب رسانه، در محل هتل ارم تهران برگزار شد.

مهدی مقیمی دبیر هیئت انتخاب جایزه البرز ۱۴۰۱ گفت: بنا است تا پایان اردیبهشت ماه سالجاری، به مناسبت شصتمین سال تاسیس بنیاد فرهنگی البرز، به ۶۰ تن برتر در حوزه های وزارت علوم، بهداشت، مخترعان و طلاب جوایز اعطا خواهد شد.گفتنی است، آیین داوری و انتخاب برگزیدگان نهایی در بخش های دانشجویان وزارت علوم، دانشجویان وزارت بهداشت، مخترعان و طلاب حوزه علمیه، در قالب یک رویداد یک روزه بعد از جمع بندی داوران و اساتید حاضر، به کار خود در هتل ارم تهران پایان داد.

نوبل ایرانی؛ جایزه بنیاد البرز

بنیاد فرهنگی البرز  بنياد فرهنگی البرز در ۲۷ اسفند ۱۳۴۲ با سرمایه و همت مرحوم آقای حسینعلی البرز تأسیس گردید. او با روح بزرگش، تمام اموال خود را در راه گسترش علم وقف کرد تا با تأسیس بنیاد البرز و تمرکز اموالش در آن، بتواند علم را در جامعه گسترش دهد.

مرحوم البرز در خاطرات خود می نویسد: با مشورت اساتید دانشگاه­ها، حقودانان و سه دخترم (که هرسه نفر آنان صاحب نظردر امور فرهنگی و تربیتی هستند)، تصمیم گرفتم حاصل زحمات خود را وقف اشاعه فرهنگ کشورم کنم و در بنیادی متمرکز سازم.

حسینعلی البرز، مبتکر جایزه نوبل ایرانی، مبتکر وام اشتغال به کار دانشجویی و مبتکر وام شرافتی است. وام شرافتی وامی است که در آن از اخذ سفته، چک و یا ضامن خودداری می شود و تنها وام گیرنده از نظر اخلاقی متعهد می شود که به شرط مشغولیت به کار آن را پرداخت کند.

وی جزء پدیده های برتر اقتصادی در ۱۵۰ سال اخیر در دنیا و عضو اولین هیات امنایی دانشگاه شریف بوده است.

خبرنگار: صمد یوسفی

عکاس: پوریا جوراسفند

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن