اخبار برگزیدهاقتصادیعلمی و فناوری

فناوری مانند اینترنت و بلاکچین تغییرات زیادی در زندگی ما ایجاد کرده است

دکتر سبحانی در آیین افتتاح اولین دوره آموزش آکادمیک رمز ارزها و بلاکچین بیان کرد:

بنیانگذار خانه بلاکچین ایران و مدیر عامل شرکت دانش بنیان زنجیره بلوکی سبحان گفت: دانشگاه پیام نور و خانه بلاکچین با درک تغییرات جدید همکاری شروع کرده اند که این امر تلاشی برای به دست آوردن جایگاه متناسب با شان ایران است.

به گزارش خبرگزاری شبکه تصویری خبری ایران، آیین افتتاح اولین دوره آموزش آکادمیک رمز ارزها و بلاکچین، عصر امروز دوشنبه ۲۹ فروردین ماه ۱۴۰۰، با حضور  دکتر محسن سبحانی بنیانگذار خانه بلاکچین ایران و مدیر عامل شرکت دانش بنیان زنجیره بلوکی سبحان، دکتر علی پاک باخته گان زنجانی رئیس خانه بلاک چین ایران، جمعی از مسئولین و اصحاب رسانه، در سالن همایشهای ساختمان پیام نور برگزار شد.

دکتر محسن سبحانی، بنیانگذار خانه بلاکچین ایران و مدیر عامل شرکت دانش بنیان زنجیره بلوکی سبحان

دکتر محسن سبحانی، بنیانگذار خانه بلاکچین ایران و مدیر عامل شرکت دانش بنیان زنجیره بلوکی سبحان، در مراسم افتتاح اولین دوره آموزش آکادمیک رمز ارزها و بلاکچین با همکاری دانشگاه پیام نور و خانه بلاکچین ایران، اظهار کرد: دانشگاه پیام نور و خانه بلاکچین با درک تغییرات جدید همکاری شروع کرده اند که این امر تلاشی برای به دست آوردن جایگاه متناسب با شان ایران است.

سبحانی در این مراسم گفت: فناوری مانند اینترنت و بلاکچین تغییرات زیادی در زندگی ما ایجاد کرده است.عصر جدید با نسل جدید همراه است که نسل جدید باید متناسب با عصر جدید تربیت شود.

وی گفت: امروز به آموزش های مهارتی نگاه حرفه ای می شود و در سال های اخیر آموزش مهارت جایگاه ویژه گرفته است.

دکتر علی پاک باخته گان زنجانی، رئیس خانه بلاک چین ایران

دکتر علی پاک باخته گان زنجانی، رئیس خانه بلاک چین ایران، در مراسم اولین دوره آموزش آکادمیک رمزارز‌ها و بلاک چین، از ارائه آموزش تخصصی رمزارز و بلاکچین در دانشکده پیام نور خبر داد.

عضو کمیسیون رمز ارز و بلاک چین سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در خصوص چرایی ایجاد یک رشته جدید و آموزش این حوزه در دانشکده پیام‌نور گفت: با توجه به بازار بزرگی که در این حوزه وجود دارد، خرید و نگهداری رمزارزها مهم است، بنابراین نیاز به آموزش تخصصی وجود داشت.

وی با تاکید بر توجه به اینکه حوزه رمز ارزها و بلاک چین یک بخش به ‌روز در تمام جهان است، اظهار کرد: این حوزه در کشورمان  درحال‌توسعه است و به همین دلیل نیاز به آموزش تخصصی در این زمینه وجود داشت.

پاک باخته گان زنجانی، با تاکید بر اینکه دنیای امروز، دنیای ارتباطات و دیجیتال است و دنیای دیجیتال نیز به سمت بلاک چین  در حال حرکت است، گفت: با توجه به اهمیت آن در دنیا و در کشورمان، نیاز بود که با راه‌اندازی این رشته تحصیلی در دانشگاه بتوانیم از این دنیای پرسودی که وجود دارد و در حال‌ توسعه است، استفاده کنیم.

رئیس کمیسیون رمز ارز و بلاک چین سازمان نظام صنفی رایانه ای استان البرز، همچنین درخصوص ضرورت ارائه آموزش تخصصی این حوزه در دانشگاهها گفت: امیدواریم با این اتفاق بتوان بساط پکیج فروش های فضای مجازی که گاهی به‌صورت اشتباه، اطلاعات به مشتریان ارائه می‌دهند، برچیده شود و مخاطبان و مشتریان حوزه بلاک چین و رمزارزها در دام آن‌ها نیفتند. این مسیر در دانشکده هدایت می‌شود تا به بهترین نحو از آن استفاده شود.

گفتنی است، در این مراسم دکتر علی پاک باخته گان زنجانی، طی حکمی به عنوان مدیر آموزش رمز ارز و بلاکچین دانشکده ابن سینای گرجستان منصوب شد.

خبرنگار: اکبر براق

 

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن