شهرداری و شورای شهر تهراننمایشگاه هاهنرهای تجسمی

نمایشگاه کاریکاتور «کن از نگاه نزدیک» در متروی تهران

آیپت چنل: سرپرست معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری راه‌‌آهن شهری تهران و حومه از برپایی نمایشگاه کاریکاتور با عنوان “کن از نگاه نزدیک” در ایوان انتظار میدان حضرت ولی‌عصر(عج) خبر داد.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، سید محمد نقیب هدف از برگزاری این نمایشگاه را معرفی زوایای پنهان جشنواره‌های سیاسی هم‌چون کن فرانسه در توهین به مقدسات اسلامی عنوان کرد و گفت: ماهیت این جشنواره‌ها تحت عنوان رویداد فرهنگی و هنری و در پوشش آزادی بیان، چیزی جز توهین آشکار و مستقیم به باورها و عقاید به ویژه دین رهایی بخش اسلام نیست که در مورد اخیر یعنی نمایش فیلم سراسر توهین آمیز “عنکبوت مقدس” در جشنواره کن فرانسه، به صورت تاسف‌انگیزی به ساحت مقدس حضرت علی‌بن موسی‌الرضا (ع) توهین شد.
 وی افزود: وظیفه همگانی است تا با استفاده از ابزار فرهنگی و هنری علاوه بر محکومیت این اقدام، نسبت به تحرکات دشمن در خصوص تعرض به ساحت ائمه معصومین (ع) و به زبان هنر روشنگری کنیم.
 نقیب در خصوص برگزاری نمایشگاه کاریکاتور “کن از نگاه نزدیک” تصریح کرد: به همین منظور و با همکاری و مشارکت فرهنگسرای مترو، نمایشگاه کاریکاتور “کن از نگاه نزدیک” شامل مجموعه آثاری از حدود ده هنرمند جمع‌آوری و در معرض نگاه شهروندان و مسافران شهر زیرزمینی در ايوان انتظار قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: این نمایشگاه به مناسبت دهه کرامت و میلاد باسعادت حضرت علی‌بن موسی‌الرضا(ع)، از امروز به مدت یک هفته در معرض نگاه شهروندان قرار می‌گیرد.
انتشار: کوروش جم
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن