اخبار برگزیدهشهرداری و شورای شهر تهرانکانال نشست خبریورزشی

شهرداری تهران برای احداث ورزشگاه ها نگاه عدالت محوری داشته است

اجاقی در نشست خبری افتتاحیه جشنواره های اوقات فراغت و فعالیت های ورزشی بیان کرد:

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران گفت: مدیریت شهری تهران معتقد است علاوه بر کالبد شهر باید روح شهر هم مورد توجه باشد، ورزش شهروندی که در قالب ورزش همگانی به مردم ارائه خدمت می کند محور و محل این توجه به روح شهری است.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری شبکه تصویری خبری ایران، نشست خبری افتتاحیه جشنواره های اوقات فراغت و فعالیت های ورزشی محلات شهر تهران، صبح امروز شنبه ۵ تیرماه ۱۴۰۱، با حضور حسین اوجاقی مدیر عامل سازمان ورزش شهرداری تهران، مهدی امیری مدیر کل آموزش شهروندی شهرداری تهران و دبیر ستاد اوقات فراغت، معاونین و جمعی از اصحاب رسانه، در محل همایشهای بین المللی برج میلاد برگزار شد.

حسین اوجاقی، مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران

حسین اوجاقی، مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران، در ابتدای این نشست خبری گفت: سازمان ورزش شهرداری مسئولیت ورزش شهروندی را بر عهده دارد و باید بخشی از اوقات فراغت شهروندان را پوشش دهد. مسئولیت این بخش در سازمان هم با دکتر امیری است.

وی ادامه داد: مدیریت شهری تهران معتقد است علاوه بر کالبد شهر باید روح شهر هم مورد توجه باشد، ورزش شهروندی که در قالب ورزش همگانی به مردم ارائه خدمت می کند محور و محل این توجه به روح شهری است.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران، با تاکید بر اینکه اجرای برنامه ها با محوریت تحکیم ستون خانواده و توجه به جایگاه مادر خانواده و در کل بانوان است، خاطرنشان کرد: خانواده محوری و محلات محوری رویکرد کلی برنامه های ما است، سازمان ورزش شهرداری مسئولیت ٢١١ مجموعه ورزشی را بر عهده دارد.

اوجاقی تاکید کرد: بخش عمده ای از فعالیت های ما در قالب رویدادها دنبال می شود مانند همایش های پیاده روی؛ در قالب اینگونه فعالیت ها از سوی سازمان ورزش شهرداری به مردم خدمات ارائه می شود. تا پیش از کرونا ١٩میلیون و ١٥ هزار نفر از خدمات ورزش شهرداری در سانس های مختلف استفاده داشتند اما این امار در دوره کرونا تغییر کرد.

وی افزود: در دوره کرونا آسیب هایی متحمل شدیم مانند اینکه در مجموعه های ورزشی خود به خاطر کرونا و عدم استفاده از تجهیزات دچار فرسودگی شدیم که باید به آنها رسیدگی شود.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران، با اشاره به برگزاری مسابقات محلات گفت: این رقابت ها در قالب ٨ رشته و ابتدا به صورت محله ای برگزار می شود و سپس برترین های محلات رقابت با یکدیگر را ادامه می دهند و اینگونه قهرمان و برترین های شهر مشخص می شود.

اوجاقی، با اشاره به مراسم افتتاحیه جشنواره های اوقات فراغت و فعالیت های تفریحی ورزشی محلات شهر تهران که قرار است سه شنبه با حضور ورزشکاران محلات پایتخت در ورزشگاه ١٢ هزار نفری آزادی برگزار شود، تصریح کرد: این مراسم به مردم این موضوع را القا می کند که قرار است در سطح شهر اتفاق ورزشی خاصی رقم بخورد و همچنین باعث می شود مسئولان، ورزش را جزو اولویت های بالاتری قرار دهند.

وی در رابطه با تغییر ذائقه ورزشی مردم و برنامه های پیش بینی شده برای همراستا کردن نگاه و نگرش ها به ورزش های سنتی گفت: با رعایت یکسری ملاحظات برنامه ریزی هایی بر اساس سخت افزارهای موجود در محلات شده است، در واقع دنبال این هستیم بر اساس تجهیزات و زیرساخت های موجود فعالیت در برخی رشته ها و به خصوص رشته های جدید را پیگیری خواهیم کرد. در این زمینه نظرسنجی هایی هم صورت گرفته تا طبق ذائقه مردم اقدام شود. در مسابقات محلات یکسری رشته وجود دارد اما فقط روی این رشته ها متمرکز نمی شویم.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران، در رابطه با مراسم افتتاحیه روز سه شنبه و اینکه «برای این مراسم چه بودجه ای پیش بینی شده است؟ چه تعداد نفر شرکت خواهند کرد و چه هماهنگی با وزارت ورزش صورت گرفته است؟»، گفت: نشست هایی با اقای کلهر داشته ایم، بازوان ما در اجرای برنامه سه شنبه مناطق هستند، کار سازمان دهی شده است، بیش از ٤٠-٣٠ نشست داشته ایم.

اجاقی، در مورد اینکه به دنبال اجرای چه برنامه هایی هستید تا بعدها از آن به عنوان اثر و یادگار دوره شما یاد شود، گفت: هدف این است که سرانه فعالیت بدنی افزایش باید و تمام پروژه ها و رویدادها هم در این راستا انجام می شود. در عین حال می خواهیم از طریق ورزش فرهنگ سازی لازم را داشته باشیم.

وی توضیحات تکمیلی در این زمینه را به مشهدی یاری مسئول اداره تفریحات سازمان ورزش شهرداری موکول کرد.

مشهدی یاری، مسئول اداره تفریحات سازمان ورزش شهرداری

مشهدی یاری، مسئول اداره تفریحات سازمان ورزش شهرداری تهران، در این رابطه گفت: در سازمان ورزش افراد شایسته ای هستند که در زمینه همگانی کردن ورزش نقش بسزایی داشته اند، برگزاری افتتاحیه برای ۷ تیرماه پیش بینی شده است. ساعت ۶ مراسم به صورت رسمی آغاز می شود.

مشهدی یاری تاکید کرد: تمام هماهنگی های لازم برای برنامه سه شنبه انجام شده است، یک تیم ٢٥٠ نفره مسئول برای برقراری نظم این برنامه است.

حسین اوجاقی، مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران، در ادامه این نشست خبری، در مورد اینکه از کل مجموعه های پایتخت چه تعداد به جنوب شهر که ضعیف تر است اختصاص داده شده است، خاطرنشان کرد: شهرداری تهران برای احداث ورزشگاه ها نگاه عدالت محوری داشته است و اتفاقا تعداد مجموعه های ورزشی جنوب شهر بیشتر هم است، به طور مثال در منطقه ٢ فقط دو مجموعه و سالن داریم اما در منطقه ای مانند ١٥ یا ٢٠، باید از ٢٠ مجموعه و سالن صحبت کرد.

اجاقی، در پایان سخنان خود، پیرامون مربیان به کارگرفته شده در مجموعه های ورزشی پایتخت و اینکه بعضا بی اخلاقی هایی از آنها گزارش شده است، توضیحاتی داد: مربیان با فرآیندی جذب می شوند، انها توسط شرکت پیمانکاری و متناسب با نیاز مجموعه ها جذب می شوند، تمام تلاش این است از طریق ورزش، شرایط فرهنگی خوب ایجاد شود، اگر قرار است اتفاقی رقم بخورد که نتیجه عکس داشته باشد حتما از آن جلوگیری می کنیم.

مهدی امیری، مدیر کل آموزش شهروندی شهرداری تهران و دبیر ستاد اوقات فراغت

مهدی امیری، مدیر کل آموزش شهروندی شهرداری تهران و دبیر ستاد اوقات فراغت، در ادامه این نشست خبری گفت: برای ایام تابستان برنامه ریزی شده تا به اوقات فراغت شهروندان بپردازیم، اگر برنامه ریزی لازم را مسئولان و شهروندان داشته باشند می توان از این فرصت و اوقاغت خیلی خوب استفاده کرد.

وی با بیان اینکه ستاد اوقات فراغت در سازمان ورزش شهرداری شکل گرفته است، گفت: اولین تابستان قرن جدید است ضمن اینکه بعد از دو سال حالا با رهایی از کرونا می توانیم برنامه های موردنظر را اجرا کنیم به همین دلیل با شعار «تابستان اول» پیگیر برنامه های خود هستیم.

دبیر ستاد اوقات فراغت تصریح کرد: برای اجرای بهتر برنامه های پیش بینی شده، شهروندان را گروه بندی کرده و برای هر یک شعار و رویکرد ویژه ای را در نظر گرفته ایم، از نوجوانان تا سالمندان در این گروه بندی ها در نظر گرفته شده اند.

امیری، برنامه های پیش بینی شده برای اجرا توسط ستاد اوقات فراغت را تشریح کرد و یادآور شد: به دنبال ایجاد ایام شاد برای شهروندان هستیم، برنامه های ما در دو بخش است، بخشی از برنامه ها ویژه قبل از محرم است و بعد از ایام محرم هم اجرای برنامه ها تا زمان پیاده روی اربعین دنبال می شود.

گفتنی است، افتتاحیه جشنواره های اوقات فراغت و فعالیت های تفریحی ورزشی محلات شهر تهران، روز سه شنبه ۷ تیر ماه ۱۴۰۱، با حضور ورزشکاران محلات پایتخت، در ورزشگاه ١٢ هزار نفری آزادی برگزار می شود.

خبرنگار: کوروش جم

آلبوم عکس نشست خبری

منبع: خبرگزاری فارس

 

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن