اخبار برگزیدهنمایشگاه هاهنرهای تجسمی

نمایشگاه گروهی نقاشی، مجسمه سازی و چیدمان با عنوان « موازی » با کیوریتوری بهداد نجفی اسدالهی گشایش یافت

با حضور مرضیه برومند و امیر حسین صدیق؛

آیپت چنل: نمایشگاه گروهی نقاشی، مجسمه سازی و چیدمان با عنوان “موازی” با کیوریتوری بهداد نجفی اسدالهی روز یکشنبه ۲ مرداد ماه ۱۴۰۱ در مجموعه راگادید واقع در باشگاه انقلاب تهران با حضور مرضیه برومند و امیر حسین صدیق گشایش یافت.

به گزارش شبکه تصویری خبری ایران، در این نمایشگاه آثار ۲۲ تن از اساتید و هنرمندان هنرهای تجسمی که به ترتیب حروف الفبا عبارتند از :مهدی اسماعیل زاده ( هومان)، وحید امین، سعیده آرین ، مینا بحرینی، رضا براتی، کامبیز برنجی، سحر خلجی، حسین خوش رفتار رودی، کیوان رحیمی نژاد، سینا سلطانیانی، صابر سلیمانی، محسن سلیمانی، سامان شادانلو (ایلخان)، مهرانگیز شفیعی، امیر حسین صدیق، پرستو عزیزی، مانی کومار، معراج گل زاده، پژمان متقیان، اردشیر میرمنگره، محسن ناصری و بهداد نجفی اسدالهی برای بازدید عموم علاقه مندان به نمایش در آمده است. همچنین در این نمایشگاه امیر حسین صدیق هنرمند‌ عرصه فیلم و سینما برای اولین‌ بار با ارائه یک اثر مجسمه سازی از فعالیت های خود در حوزه هنرهای تجسمی رونمایی کرد.

به گفته بهداد نجفی نقاش و هنرمند رسانه های نوین هنری یکی از نقاط عطف در دوره کاری هنری هر هنرمند دستیابی به شیوه شخصی است به نحوی که اثر به راحتی و بدون نیاز به امضا معرف خالق خود باشد. در این نمایشگاه تلاش بر این بوده که آثاری از هنرمندان و اساتید با شیوه های شخصی متفاوت به موازات یکدیگر در زیر یک سقف برای عموم علاقه مندان به نمایش گذاشته شود. وی با اظهار رضایت از استقبال افزود با وجود تفاوت در رشته هنری، سبک و شیوه های شخصی هنرمندان، نمایشگاه آهنگی پیوسته داشته و چیدمان آثار مسیری یکپارچه و هدفمند را طی می کند.

به نقل از سعیده آرین مدیر هنری این رویداد هنرمندان معاصر تلاش می نمایند با خلق آثار هنری تعریفی شخصی از «اصالت» ارائه دهند. مفهوم «اصالت اثر» سبب شده هر هنرمند کانسپت و فضای شخصی را دنبال کند که «شبیه هیچکس» نیست. شبیه دیگری نبودن، شبیه خود بودن پدیده ای است که سابق بر این موضوعیتی نداشت، امروزه دغدغه هنرمند معاصر پیش و پس از خلق اثر هنری است.
در نمایشگاه موازی آثار بیان گر «اصالت فردی» ایرانی با نیم نگاهی به «اصالت جمعی» نمایش داده شده است.

گفتنی است، این رویداد هنری که توسط موسسه هنری خوانش معاصر با مشارکت موسسه فرهنگی فرادید هنر فردا برگزار می گردد تا ۱۹ مرداد ماه همه روزه از ۸ صبح تا ۸ شب در مجموعه راگادید پذیرای بازدید کنندگان است.

خبرنگار: صمد یوسفی

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن