اخبار برگزیدهشعر و داستانفرهنگی

عنوان تندیس جشنواره آسمان است/ آیین پایانی با سخنرانی وزیر فرهنگ برگزار مبی شود

فروزانفر، در نشست خبری جشنواره جهانی شعر آیینی، بیان کرد:

معاون هنری حوزه هنری گفت: مراسم اختتامیه جشنواره جهانی شعر آیینی نهم شهریور امسال ساعت ۱۸ در سالن سوره حوزه هنری برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی شبکه تصویری خبری ایران، نشست خبری تشریح برنامه‌های جشنواره جهانی شعر آیینی، صبح امروز چهارشنبه ۱۲ مردادماه ۱۴۰۱، با حضور سیدعبدالله حسینی رئیس جشنواره، علی فروزانفر معاون هنری حوزه هنری و دبیر اجرایی جشنواره، قاسم صرافان شاعر آیینی و جمعی از اصحاب رسانه، در سالن سلمان هراتی حوزه هنری برگزار شد.

علی فروزانفر، معاون هنری حوزه هنری و دبیر اجرایی جشنواره جهانی شعر آیینی

علی فروزانفر، معاون هنری حوزه هنری و دبیر اجرایی جشنواره جهانی شعر آیینی، در این نشست خبری گفت: جشنواره جهانی شعر آیینی به مرحله اختتامیه رسیده است. مراسم اختتامیه جشنواره جهانی شعر آیینی نهم شهریور امسال ساعت ۱۸ در سالن سوره حوزه هنری برگزار می شود.

وی ادامه داد: آثار در دو بخش فارسی و انگلیسی فراخوان شد و جوایز هم به برگزیدگان این جشنواره در این دو بخش اهدا خواهد شد. در داخل کشور تمرکز ما بیشتر بر روی بخش فارسی است. فعالیت بخش انگلیسی سوق و جهت بین المللی به خود گرفته است.

معاون هنری حوزه هنری، در مورد جوایز جشنواره جهانی شعر آیینی تصریح کرد: جوایزی که برای نفر اول تا دهم در نظر گرفته شده است بالغ بر یازده هزار و ۵۰۰ یورو است. نشانی، به عنوان تندیس جشنواره طراحی شده است؛ عنوان این نشان آسمان است. مراسم اختتامیه جشنواره جهانی شعر آیینی نهم شهریور، با سخنرانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی برگزار خواهد شد.

فروزانفر، با بیان اینکه در اختتامیه جشنواره جهانی شعر آیینی، از کتاب مجموعه آثار برگزیده این جشنواره رونمایی خواهد شد، افزود: کتاب بخش فارسی این جشنواره آماده و در مرحله چاپ است. کتاب بخش انگلیسی آن هنوز آماده نشده باید مراحل را طی کند و ما مراسم خاصی نیز برای رونمایی از آن در نظر  خواهیم گرفت.

وی در پایان سخنان خود، با بیان اینکه، سازمان های مختلفی برای برگزاری جشنواره جهانی شعر آیینی با هم همکاری کردند، عنوان کرد: سازمان های مختلف دست به دست هم دادند و پای این رویداد ارزشمند آمدند. این گونه اتفاق ها نیازمند همکاری نهادهاست و تنها از عهده یک نهاد بر نمی آید. محوریت اجرایی جشنواره جهانی شعر آیینی با حوزه هنری است. سازمان های مختلفی از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، شرکت همراه اول، شهرداری تهران و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با هم همکاری کردند.

خبرنگار: کوروش جم

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن